Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
نکات قبل از ازدواج | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

 شروط مهم برای شروع یک زندگی 

 شروط مهم برای شروع یک زندگی 

 شروط مهم برای شروع یک زندگی

 

امروزه روز بسیاری از افراد بخصوص جوانان شرط لازم برای ازدواج را ،عشق و علاقه به یکدیگر می دانند .عشق و علاقه لازمه ازدواج است اما کافی نیست .

در ازدواج نکات بسیار ظریفی وجود دارد که حتما باید قبل از ازدواج به آنها توجه داشت تا بعدها در زندگی مشترک دچار مشکل نشویم .

ما در این مقاله به برخی از نکات قبل از ازدواج می پردازیم .

 

۱سلامت جسم و روان

 

زوجین قبل از اینکه با یکدیگر ازدواج کنند باید از سلامت روانی و جسمانی یکدیگر اطلاع داشته باشند .

اگر سلامت جسمانی هر یک از آنها مشکلی داشته باشد، حتما باید در این باره به توافق برسند. در رابطه با سلامت روان شما با مراجعه به یک روان شناس می توانید از سلامت روان یکدیگر اطلاع پیدا کنید .

روان شناس با انجام تست سنجش شخصیت و ویژگی های شخصیتی متوجه می شود شما یا همسر آینده تان دچار اختلال شخصیتی هستید یا خیر.

۲تناسب فرهنگی خانواده ها

یکی از نکات قبل از ازدواج ، تناسب فرهنگ خانواده ها است ، وقتی دو نفر می خواهند با هم ازدواج کنند، باید خانواده های یکدیگر را بشناسند .تناسب فرهنگی طرفین و شباهت های بین دو خانواده را بسنجند.

اینکه پسر یا دختر بگوید ما دیگر با خانواده هایمان زندگی نمی کنیم، حرف کاملا غلطی است.این طرز فکر کاملا غلط است .

خانواده های ایرانی هنوز سنتی زندگی می کنند .پسرها و دخترها گرچه در خانه های مجزا زندگی می کنند ولی کامل از بدنه خانواده کنده نمی شوند.

ایرانی ها بعد از ازدواج ارتباط خود را با خانواده و بستگانشان قطع نمی کنند ،اگر ارتباط بین دو خانواده مشکل داشته باشد، رابطه زوج نیز تحت تاثیر قرار خواهدگرفت.بنابراین رضایت خانواده ها و حضور آنها در زندگی را نباید نادیده گرفت.

۳سوابق خانوادگی

دختر و پسری که قصد ازدواج دارند حتما سلامت روان هردو خانواده برسی شود.افرادی که در خانواده های خوب زندگی می کنند روابط خانوادگیشان شفاف و زلال است و جای هیچ گونه شبهه ای با قی می گذارد .روابطشان گرم و صمیمی است .

در چنین خانواده هایی اعتیاد ،خشونت ،طلاق دیده نمی شود .

۴سطح تحصیلات

سطح تحصیلات زوجین و خانواده ها را حتما باید در نظر بگیرد ولی بیشتر از همه سطح تحصیلات زوجین مهم است بهتر این است که سطح تحصیلات زیاد با یکدیگر تفاوت نداشته باشدتا زوجین بعد ها دچار مشکل نشوند.

۵سطح درآمد

مساله بعدی نکات قبل ازدواج که دانستن آن ضروری است سطح درامد زوجین میباشد .سطح درآمد و حتی نحوه پول خرج کردن طرفین نیز باید قبل ازدواج مشخص شود.

همچنین اینکه هرکدام چقدر از درآمدشان را صرف خرج خانه خواهندکردباید دقیق و شفاف صحبت شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}