Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
نکات قبل از ازدواج | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | عقد و ازدواج

شروط مهم برای شروع یک زندگی(بخش دوم)

شروط مهم برای شروع یک زندگی(بخش دوم)

شروط مهم برای شروع یک زندگی(بخش دوم)

 در مقاله قبل به 5 مورد از نکات قبل ازدواج پرداختیم . در این مقاله ما نیز قصد داریم 5 مورد دیگر را برای شما عزیزان بیان کنیم و این مقاله را به اتمام برسانیم.

پس لطفا ما را در این مقاله یاری کنید .

 – مبانی اعتقادی

یکی دیگر از نکان قبل از دواج که باید به آن توجه ویژه ای داشت ، اعتقادات زوجین است.زیرا اگر یکی از زوجین اعتقادات مذهبی شدیدی دارد و دیگری غیر مذهبی است ،در کنار هم به مشکل بر می خورند .

زیرا فردی که مذهبی است تمایل بع بجا آوردن مناسبت های مذهبی است و لی همسرش ممکن است این مناسبت ها را نپذیرد و با مشکل رو به رو شود و تمایل به انجام کار دیگری داشته باشد .

بنابراین بهتر است دو فرد از لحاظ اعتقادی نیز با یکدیگر هم تراز باشند .

– مکان زندگی

به دیگر از نکات قبل ازدواج می توان به محل سکونت زوجین اشاره کرد.زوجین قبل از اینکه زندگی مشترک خو.د را شروع کنند اول باید مشخص کنند که کجا می خواهند زندگی کنند ؟آیا قصد مهاجرت در خارج کشور را دارند ؟

اگر هر یک از زوجین در دو شهر مختلف زندگی می کنند مشخص کنند که کجا قصد زندگی دارند تا در هنگام تشکیل خانواده ، بر سر اینکه کجا می خواهند آشیانه عشق خود را بسازند ، با مشکل رو به رو نشوند   .

– سابقه ازدواج قبلی

در بسیاری از موارد دیده شده است که فردی قبلا یک ازدواج نا موفق داشته است و آن ازدواج را از همسر آینده اش پنهان کرده است . این کار از ریشه نا درست است . زیرا به هر حال ازدواج قبلی فرد ،دیر یا زود مشخص می شود پس بهتر است به صورت شفاف همه چیز را برای همسرتان توضیح دهید .زیرا این حق طبیعی همسرتان است که در زندگی شما چه نقشی دارد

– اختلاف سنی

اختلاف سنی برای شروع روابط زناشویی در زوج بهتر است بیش از ۱۰ سال نباشد.اختلاف سنی زیاد می تواند در تفاهم و تعاملات بین فردی مشکلات زیادی را ایجاد کند.

– نگویید خودش مهم است،نه خانواده اش!

در این مواقع معمولا خانواده عروس یا داماد دچار تردید می شوند که آیا این وصلت درست است یا نه؟این نگرانی اصلا نابجا نیست و طبیعی است که به ناسالم بودن الگوهای تربیتی شک کرد.

چون برداشت انسان ها از چنین خانواده هایی این است که قادر به تربیت فرزندشان نبوده اند.پس اختلالات تربیتی در عروس یا داماد آینده نیز ممکن است وجود داشته باشد که هنوز بروز نکرده است.

اما اگر از نظر علمی و روان شناختی به این موضوع نگاه کنیم،لزوما نباید اشتباه یک فرد از خانواده را به همه نسبت داد.در این موارد باید به مشاور مراجعه کرد.ازدواج باید آگاهانه و عاقلانه باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}