Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
عقد موقت | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

مسائل مربوط به دوران عقد موقت

مسائل مربوط به دوران عقد موقت

نفقه زن در عقد موقت

بسیاری از افراد هستند اطلاعی از حق و حقوق عقد موقت ندارند و زمانی که می خواهند از یکدیگر جداشوند و یا در طول زندگی موقتی که داشته اند به مشکل بر می خورند .

در عقد موقت زن و شوهر به هیچ عنوان از یکدیگر ارث نمی برند ،ارث بری فقط برای ازدواج دائم است. حتی اگر زمانی که صیغه عقد موقت جاری می شود عروس خانم شرط ارث برای عقد گذاشته باشد تا زمانی که خود مرد نخواهد امکان ارث بری وجود ندارد .

همچنین باید گفت که در عقد دائم زن می تواند از همسرش نفقه طلب کند ولی در عقد موقت زن حق طلب نفقه را ندارد فقط زمانی می تواند طلب نفقه کند که در هنگام جاری شدن صیغه عقد شرط کرده باشد و یا این که زن برای دریافت نفقه ازدواج موقت کرده باشد .

 

عقد موقت برای شناخت بیشتر

گاهی اوقات پیش می آید که افرادی هستند که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند ولی بنا به دلایلی در آن زمان شرایط ازدواج را ندارند و یا اینکه بعضی از خانواده ها هستند برای این که دختر و پسر یکدیگر را قبل از ازدواج بهتر بشناسند دختر و پسر را به عقد موقت یکدیگر در می آورند تا در این زمان بتوانند به شناخت بهتری از یکدیگر برسند .

ولی عقد موقت با این شرط انجام می شود پس از این که شرایط ازدواج فراهم شد حتما عقد دائم انجام دهند و زندگی مشترک خود را شروع کنند .

باید این را بدانیم که عقد موقت دارای تعهد شرعی و قانونی است و نباید بخاطر وجود اسم موقت از مسئولیت ها سر باز کرد .

 

 

رابطه جنسی در صیغه موقت

به علت اینکه مشخص نیست طرفین بعد از صیغه موقت با یکدیگر ازدواج کنند، توصیه می‌شود در این صیغه رابطه جنسی صورت نگیرد چرا که بار منفی را متوجه طرفین به ویزه خانم‌ها می‌سازد.

روانشناسان بر این باورند که بودن رابطه جنسی در این صیغه آسیب‌زا است، عقد موقت برچسب‌ عقد دائم موجود در جامعه ما را ندارد بنابراین باید به فرزندان خود که وارد این نوع رابطه می‌شوند، تمام موضوعات مثبت و منفی را آموزش دهیم تا در این رابطه شکست نخورند.

بعضی افراد از گفتن مسائلی که مربوط به رابطه زن و مرد است به علت داشتن ترس امتناع می‌ورزند، والدین باید درنظر داشته باشند گفتن این مسائل بیش از اینکه آسیب‌زا باشد، کمک‌کننده است به ویژه برای دختران که بیشتر آسیب‌ها متوجه آنهاست.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}