Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
خواستگاری سنتی | تشریفات عروسی لاکچری |دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

خواستگاری سنتی

خواستگاری سنتی

خواستگاری سنتی

هم سنتی هستیم، هم مدرن

در جامعه ای که ما در آن زندگی می کنیم ازدواج سنتی در آن همچنان وجود دارد و ازدواج های مدرن با آن آمیخته شده است .

بسیاری از خانواده ها وجود دارد که خواستگاری سنتی در آن خانواده بسیار پر رنگ و مهم است و در بعضی خانواده ها خواستگاری به صورت مدرن رواج دارد.

همه ما می دانیم که هر دو نوع این خواستگاری مزایا و معایب خود را همراه دارد و نمی توان به صورت قطعیت گفت که که خواستگاری سنتی صد در صد بهتر و موفق تر از خواستگاری مدرن است و یا بلعکس .

اما خوب است افراد به هر سبکی که قرار است ازدواج کنند، مراحل آشنایی را به گونه ای پیش ببرند که معایب آن شیوه ازدواج پوشش داده شود و عشق و علاقه همراه با عقل و منطق بررسی شود.

خواستگاری سنتی

خانواده ها باید در رابطه با موضوع خواستگاری فرزاندانشان بسیار حواسشان را جمع کنند اگر خواستگاری فرزندشان به صورت سنتی و از طریق آشنایان و یا اقوام بوده است نباید فقط به صرف شناخت خانواده ،آن شخص را مناسب صدر در صدی ازدواج فرزندشان ببینید .

هر قدر طرف مقابل، از نظر آنها فرد خوبی برای ازدواج باشد، نمی تواند صرفا با قوانیم از پیش تعیین شده مثل قواعد ریاضی، مطمئن باشند که فرزندشان با آن فرد خوشبخت خواهد شد.

قبل از اینکه جوان ها زندگی مشترکشان را شروع کنند آنها کمی به عشق و علاقه نیاز دارند. اینکه قدیم ترها می گفتند «عشق و علاقه بعد از ازدواج به وجود می آید» اصلا حرف درستی نیست چون هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد! و اگر زن و مرد بعد از ازدواج عاشق هم نشوند، نتیجه اش افسردگی، طلاق و… خواهد بدود.

شاید برای خانواده ها یکسری ملاکه بسیار مهم باشد و آن را نکته مثبت شخص مقابل بدانند در حالی که برای جوانان اصلا مهم نبوده و یا یک نکته منفی به حساب بیاید!

پس در این موارد باید معیار فرزندشان را مد نظر داشته باشند و به او فرصت شناختن طرف مقابل را بدهند. در هر قالبی که مورد تایید خانواده است، می توان به شناخت طرف مقابل رسید؛ ا

از نامزدی غیررسمی گرفته تا خواندن صیغه محرمیت و… پس اگر انتخاب اولیه با والدین است، حق انتخاب نهایی باید به فرزند واگذار شود و اگر به هر دلیلی او مایل به این ازدواج نیست، نباید پافشاری بیش از حد کنید.

اگر هم شرایطی پیش آمده که نمی دانید حق با شماست یا فرزندتان و برای تصمیم گیری نهایی دو دل هستید، بهتر است از یک نفر سوم که درگیر هیجان ها نیست و علم این کار را هم دارد، مثل یک مشاور، کمک بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}