Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
ازدواج | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج چه زمانی می باشد ؟

اولین نکته ای که برای ایجاد یک زندگی مشترک بسیار مهم است این است که زوجین به به بلوغ جسمی ،جنسی  و بلوغ عقلی و فکری رسیده باشند .

و طرفینی که قصد ازدواج دارد سنشان طوری باشد که بتوانند صمیمیت عاطفی و جنسی را در یک رابطه مبتنی بر تعهد تجربه کنند. در ازدواج جدای از اینکه افراد باید به رشد جسمی و جنسی رسیده باشند حتما باید به رشد روانی و اجتماعی نیز رسیده باشند .

معمولا زمانی که سن نوجوانی به اتمام می رسد رشد جسی دیگر به تکامل رسیده است و افراد قادر به تولید مثل هستند .

دختران زمانی که سن نوجوانیشان رو به اتمام است به مزدوج شدن فکر می کنند و برای خودشان رویا بافی می کنند ، در حالی که پسران در این سن اصلا به ازدواج فکر نمی کنند .

گرچه تشکیل خانواده تنها راه مشروع و سالم تأمین نیازهای جسمی و روانی نوجوانان است، ولی برای یک ازدواج موفق، آمادگی زیستی، روانی، مادی و اجتماعی لازم است.

به همین دلیل است که کارشناسان و متخصصان ما  پروسه سنی برای مزدوج شدن در نظر گرفته اند . آنها معتقدند که برای دختران سن مناسب  ازدواج بین 18 تا 24 سال است و برای پسران سن مناسب 24 تا 28 سال است .

اختلاف سنی که برای ازدواج بین دختر و پسر توصیه می شود بین 2 تا 6 سال است .افرادی که ازدواج زود هنگام داشته اند به آنها توصیه می شود بعد از 20 سالگی تصمیم به فرزند دار شدن نمایند .

برای این منظور لازم است که زوجین با روش های صحیح تنظیم خانواده آشنا باشند.

معیارهای یک ازدواج موفق چیست ؟

تشکیل خانواده و انتخاب یک همسر خوب و مناب یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیماتی است که هر فرد می تواند در زندگی اش بگیرد و آینده اش را رقم بزند  .

تشکیل خانواده سالم، متعادل و پایدار مانند هر امر مهم دیگری به تفکر منطقی و تلاش و کوشش نیازمند است. جوان می بایستی بر اساس معیارهای اصولی، منطقی همسر آینده خود را شناسایی و انتخاب نماید و آنگاه به انجام پیوند زناشویی اقدام کند.

بصورت کلی اصالت خانوادگی به عنوان اساسی ترین معیار انتخاب همسر شناخته می شود. ایمان، اخلاق نیکو و روان سالم، و تناسب زوجین در ویژگیهای ظاهری، سنی، تحصیلی، فرهنگی، تربیتی و اعتقادی از موارد اساسی در انتخاب همسر است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}