Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
ازدواج | دفتر عقد و ازدواج شیک |غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

چرا ازدواج می کنیم ؟

چرا ازدواج می کنیم ؟

چرا ازدواج می کنیم ؟

ازدواج طبیعت خلقت است

از زمانی که این دنیا آفریده شد ازدواج وجود داشت .مانند :آدم و حوا.اگر آدم و حوا با یکدیگر ازدواج نمی کردند به هیچ عنوان الان انسانی روی کره خاکی وجود نداشت.

ازدواج تنها برای انسان ها نیست بلکه خداوند متعال یک قانون قرار داده است که همه موجودات جهان از گیاهان و جانوران تا مولکول و اتم ها را به صورت زوج آفریده است .

و انسان هم برای این که به کامیابی حقیقی برسد باید خودر ا با قوانین هستی هماهنگ کند.

ازدواج خوشبختمان می کند!

به تازگی دانشمندان ما در 17 کشور پیشرفته دنیا مطالعه ای انجام داده اند که نتیجه مطالعه به این صورت بوده است “افرادی که ازدواج کرده اند و قدم به دنیای متاهلی گذاشته اند بسیار خوشبخت تر افراد مجرد هستند ”

مارتین سلیگمن، روان شناس برجسته دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: «ازدواج بیشتر از هر پیوند دیگری بین انسان ها، در خوشبختی آنها نقش دارد.»

این روان شناس عقیده دارد که ازدواج به زندگی همه افراد معنا می دهد و مسیر را مشخص می کند و همچنین می گوید :خوشبخت ترین افراد دنیا کسانی هستند که ازدواج کرده اند .

طبق نظر کارشناسان و شواهدی که وجود دارد و دیده اند عقده دارند که دو عامل باعث خوشبختی افراد در کره زمین می شود و این دو عامل  ایمان به خدا و ازواج است.

ازدواج به ما آرامش می دهد

وقتی ازدواج می کنیم رابطه مان را با کسی که به او عشق می ورزیم دایمی و همیشگی می کنیم و همین می تواند ما را از استرس ها و تنش های یک رابطه عاشقانه نجات دهد.

با ازدواج رابطه ما از آن چه که هست استوارتر می شود و دیگر این نگرانی را نداریم که ممکن است او را از دست بدهیم.

یکی از علت های این آرامشی که به دست می اوریم عشقی است که به طرف مقابلمان داریم.عشق نیرویی دارد ما قادر به بیانش نیستیم و آرامشی که نیروی عشق دارد در چندین مسکن وجود ندارد .

این نکته را خداوند هم در قرآن مجید نقل به مضمون فرموده است: «برای شما همسرانی از جنس خودتان آفریدیم تا به واسطه آنها به آرامش برسید و بین شما محبت و دوستی برقرار کردیم.»

عشق واقعی را در ازدوج تجربه می کنیم

در یک مطالعه که در سال 2000 توسط کونتز در ایالات متحده منتشر شد بیان شد که مهم ترین چیزی که مردم از ازدواج انتظار دارند عشق ورزیدن و مورد عشق واقع شدن است.

در مطالعه ای دیگر وقتی از افراد مجرد خواستند که بگویند با ازدواج نکردن چه چیزی را از دست خواهند داد، 45 درصد مردان و سه چهارم زنان اعلام کردند «عشق و دوستی».

زندگی بدون عشق برای اکثر ما معنایی ندارد.ازدواج دو خط شکسته را یکی می کند، به دو زندگی بی هدف، کار می بخشد و نیروی هرکدام را برای انجام آن کار دو برابر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}