Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
ازدواج های امروزی | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

مقایسه ازدواج های گذشته و امروزی

مقایسه ازدواج های گذشته و امروزی

مقایسه ازدواج های گذشته و امروزی

ما در این جا مطالبی را  در رابطه با ازدواج های گذشته و ازدواج های امروزی جمع آوری کرده ایم می خواهیم تفاوت ازدواج های گذشته و حال را برای شما شرح دهیم.

پس با ما همراه باشید.

ازدواج در دوره قدیم در گذشته

اگر کسی قصد ازدواج داشت خانواده و یا اقوام برایشان همسری انتخاب می کردند.

در آن زمان هدف از ازدواج جوان ها فقط و فقط فرزند آوری بود و خانواده ها بر این اعتقاد بودند که عقد دخترعمو  و پسر عمو را درآسمان هفتم بسته شده است و به این موضوع اهمیت بسیاری می دادند.

ازدواج های گذشته ،اکثر مواقع همه چیز از قبل مشخص و تعیین شده بود اینکه فرزندشان باید در چه سنی ازدواج کند و با چه شخصی و چه روشی ازدواج کند مشخص بود .

به‌طورکلی اراده پذیرش همسر با جمع بود نه با فرد؛ به‌صورتی‌که گاهی ازدواج‌ها براساس منافع مالی و سیاسی گروه و قبیله شکل می‌گرفت.

اینکه در گذشته آیا عشق معیار ازدواج بوده یا نه؟

سوالي است بسیاری از کارشناسان در پاسخش مي‌گويند: در گذشته معیارهای مختلفی برای انتخاب همسر وجود داشته که می‌توان به پول، زیبایی، مسکن، شغل، اخلاق، دینداری، سواد، تحصیلات و صداقت اشاره کرد که البته ترتیب و تنوع معیارهای زن و مرد با هم متفاوت بوده ‌است.

اما معیاری كه کمتر به آن توجه می‌شود بحث سلامت است؛ هم از بعد جسمانی، هم روانی و اجتماعی. شايد عشق هم نقش عمده‌اي در سلامت ازدواج و زندگاني داشته باشد.

ازدواج در دوره جدید

ازدواج های امروزی هر روز نسبت روز قبل در حال تغییر است .امروزه روز خیلی کم پیش می آید دو نفر را دید که مشابه هم ازدواج کرده باشند.

در این دوره دیگر سن مشخصی برای مجرد ماندن دختر و یا پسری وجود ندارد.حتی معیار انتخاب همسر نیز تغییر کرده دیگر ازدواج ها به صورت جمع گرایی نیست و این ازدواج جمع گرایی به فرد گرایی تغییر پیدا کرده است.

در این دوره عشق را یکی از ملاک های مهم ازدواج تلقی می کنند .محیط های زیادی برای انتخاب همسر پیش روی افراد قرار گرفته است.

نمونه ای از این محیط ها می تواند دانشگاه ها ،محیط شغلی و یا فضا های مجازی باشد.

ارزش‌ها نیز دچار تغییر شده‌اند؛ به‌طوری‌که دیگر فرزندآوری تنها هدف و دلیل ازدواج نیست. از دلایل این مسأله می‌توان به مصرف‌گرایی فرزندان اشاره کرد که دیگر پشتوانه زمان پیری و درآمدزا نیستند.

دختران و پسران امروز در فضاهایی مانند خیابان و مراسم مختلف و حتی ازدواج غیابی به انتخاب همسر می‌پردازند.

متاسفانه موضوعی که امروزه ازدواج را دچار مشکل می‌کند این است که سابقه آشنایی‌های پیش از ازدواج کم است. موضوع دیگر نیز بحث رواج ازدواج‌های ناهمگون است.

از منظر جامعه‌شناسی خانواده بهتر است که ازدواج‌ها همگون‌ باشد که دو نفر از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، تحصیلات، قومی و مذهبی شباهت بیشتری داشته باشند و اینگونه شانس موفقیت ازدواج خود را افزایش دهند.

با اين تفاسیر، نمي‌دانم در اين ميان سرنوشت عشق چه مي‌شود؟ نمي‌دانم براي پيوندهاي جاري و آتي عشق را چگونه مي‌توان به تصوير كشيد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}