Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
ازدواج مدرن | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

مزایا و معایب ازدواج مدرن

مزایا و معایب ازدواج مدرن

مزایا و معایب ازدواج مدرن

ازدواج های سنتی و ازدواج مدرن هر یک دارای مزایا و یا معایبی هستند.در ازدواج سنتی، خانواده ها معمولا برای فرزندانشان همسری را انتخاب می کردند.

این نوع ازدواج برای جوانان یک مزیت دارد و آن این است که دیگر از هیجاناتی به نام «عشق و علاقه» در گیر نیستند و بر طبق عقل و منطق شکل می گیرد .

بنابراین احتمال چیره شدن هیجان، علاقه و… بر منطق وجود ندارد .اما به دلیل این که این ازدواج بر طبق عقل و منطق و آن هم منطق والدین صورت گرفته در زندگی مشترکشان جای یک چیز مهم خیلی خالی است و خود نمایی می کند و آن هم عشق و علاقه بین دختر و پسر است.

این می تواند ضعف این ازدواج باشد به هر حال دو نفر برای شروع زندگی مشترک باید میزانی از علاقه را نسبت به هم داشته باشند.

ضمن اینکه فاصله ای بین نسل ها وجود دارد که با پیشرفت جامعه افزایش یافته و امروز اختلاف نظر والدین و فرزندان بسیار بیشتر از 50- 40 سال پیش است.

بنابراین بسیار طبیعی است که برخی معیارها و ارزش هایی که والدین برای انتخاب همسر در نظر دارند، با فرزندانشان متفاوت باشد و همین اختلاف نسل ها و تفاوت در الگوهای دو نسل، می تواند باعث بروز برخی مشکلات داخل خانواده شود.

اما ازدواج های مدرن و امروزی به این شکل نیست دختر و پسر ها که در دانشگاه ها، کلاس ها و یا محل کار و… با یکدیگر آشنا می شوند بعد از یک مدت معاشرت با یکدیگر و شناخت نسبی ،خانواده ها را در جریان این امر قرار می دهند .
این نوع ازدواج مانند ازدواج سنتی هم مزیت دارد هم معایب؛مزیت این نوع آشنایی این است که دختر و پسر به یک شناخت نسبی به یکدیگر رسیده اند پس در نتیجه بین آنها حتما علاقه ای نیز صورت گرفته است

بر خلاف ازدواج سنتی که دختر و پسر تا لحظه ای که سر سفره عقد در کنار یکدیگر بنشینند یکدیگر را نمی شناختند .

عیب این نوع ازدواج این است که در ازدواج مدرن منطق یا کمرنگ می شود و یا به کل فراموش می شود

، البته منظور این نیست که همه ازدواج های امروزی بی منطق و صرفا براساس احساس و… است اما همین که دو طرف تحت تاثیر فضای هیجانی و احساسی تصمیم به ازدواج می گیرند، هیچ بعید نیست که جای منطق در این نوع ازدواج ها کاملا خالی باشد!

معمولا در این نوع ازدواج ها والدین تفاوت ها و مشکلاتی را می بینند که کاملا براساس منطق و عقل است اما بیان کردن این موارد برای فرزندشان که عاشق است، فایده زیادی ندارد چرا که معمولا جوان های امروزی منطق و طرز تفکر والدین خود را نمی پذیرند و مشکلاتی که آنها امروز پیش بینی می کنند، اصلا باور ندارد و قبول نمی کنند.

اصولا جوان ترها دوست دارند استقلال و توانایی خود را برای پیدا کردن همسر مناسبشان محک بزنند و دیده و شنیده ایم که در همین راستا، دلایل منطقی مخالفت والدینشان را «منفی بافی» می خوانند و بحث و جدل در خانواده راه می اندازند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}