Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
ازدواج سنتی | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | عقد و ازدواج

محاسن و معایب ازدواج سنتی و مدرن

محاسن و معایب ازدواج سنتی و مدرن

ازدواج سنتی: محاسن

1-ازدواج سنتی چوند در کانون خانواده صورت می گیرد امکان اینکه خطا و یا اشتباهی صورت بگیرد پایین است .در ازدواج سنتی بیشترین کاری افراد خانواده برای فرزندانشان انجام می دهند و آن را وظیفه خود می بینند قوه تعقل خود است که باید بکار بگیرند .

در چنین ازدواجی اول از همه دختر و پسر ازیکدیگر به یک شناخت نسبی می رسند و بعد از گذشت مدتی، زمانی که شناخت از یکدگر کامل شد به یکدیگر علاقه پیدا می کنند .

2-در ازدواج سنتی خانواده هایشان آنها را مورد حمایت خود قرار می دهند ،خوبی و بدی رابطه را به آنها گوشزد می کنند و آنها با تحقیق اصولی به فرزندانشان در این راه کمک می کنند .

3-با ایجاد امنیت و ساختن فضایی مناسب امکان به تفاهم رسیدن را در طرفین ایجاد می کنند.

ازدواج سنتی: معایب

1-امکان دارد گاهی خانواده فردی برای فرزندشان به عنوان همسر انتخاب کنند که طبق معیار و سلیقه فرزندانشان نباشد و فقط به این دلیل خودشان پسندیده اند برای فرزندشان انتخاب می کنند .

2- گاهی پدر و مادر جای فرزند خویش تصمیم میگیرند و کسی را رد می کنند یا می پذیرند که ممکن است فرزندان شان نظر دیگری در خصوص آن فرد داشته باشد.

3-ممکن است عنصر عاطفه و احساس کمرنگ باقی بماند و فرد بعد از ازدواج حسی نسبت به همسرش نداشته باشد.

4- ممکن است ازدواجی کاملا منطقی بعد تا با کامل شدن شناخت به ایجاد یک شکاف عمیق بین زوجین منجر شود. لزوما هر انتخاب منطقی، انتخابی عاقلانه محسوب نمی شود.

ازدواج مدرن: محاسن

1-دو طرف می توانند بدون نگرانی از طولانی شدن پروسه ی آشنایی از طرف مقابل شناخت پیدا کنند.

2- حضور در محیط های مشترک، علایق مشترک زیادی در طرفین ایجاد می کند اهداف مشترک و آینده ی مشترکی را می توان با چنین فردی رقم زد.

3- ازدواجی که شکل میگیرد از روی علاقه ی قلبی بوده و هیچ اجباری در آن وجود ندارد.

ازدواج مدرن: معایب

1-ممکن است فرد به دلیل عشق و علاقمندی به طرف مقابل چشم خود را به روی ایرادات بزرگی که دارد ببندد و همه چیز را فدای دوست داشتن وی بکند.

2-خانواده ها حضور کمرنگی دارند و افراد از مشورت آنها تا حدود زیادی بی بهره هستند.

3-ممکن است اگر بستر آشنایی بستر مناسبی نباشد، افراد شخصیتی غیر واقعی از خود ارائه دهند و بعدها باعث به بن بست رسیدن رابطه شوند.

4- ممکن است خانواده ها با انتخاب فرزندان شان مخالف باشند هرچند نتوانند دلایل منطقی برای مخالفت خود ارائه کنند!

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}