Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
ازدواج سالم | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

چگونه یک ازدواج سالم داشته باشیم ؟(قسمت دوم)

چگونه یک ازدواج سالم داشته باشیم ؟(قسمت دوم)

چگونه یک ازدواج سالم داشته باشیم ؟(قسمت دوم)

روش دوم – احترام گذاشتن به یکدیگر

۱- با دقت در مورد مشکلاتتان صحبت کنید.

در همه زندگی زناشویی ممکن است یکسری مسائل پیش بیاید منجر به دعوای زن و شوهر شود این مشاجره ها در همه زندگی های زناشویی وجود دارد و هیچ وقت فکر نکنید که شما ازدواج سالمی نداشته اید شاید یکی از دلایل ازدواج سالم همین مشاجره های کوچک و بزرگ باشد.

اما شما باید یاد بگیرید که مشکلاتتان را به روش محترمانه ای حل کنید تا رابطه ی شادتان را حفظ کنید. برای این کار، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • به حرف های طرف مقابلتان گوش دهید.

 

شما باید قبل از این که حرفی بزنید به او فرصت تا صبحت هایش به اتمام برسد و وسط صبحبت هایش نپرید.اگر می خواهید ازدواج سالمی داشته باشید اول از همه باید برای همسرتان شنونده خوبی باشید.

برای این کار سعی کنید و حرف هایی که همسرتان می زند را تایید کنید. ساکت ماندن در زمانی که همسر شما در حال حرف زدن است همیشه به معنای گوش دادن نیست.

 • قبل از اینکه چیزی بگویید واقعا در مورد آن فکر کنید.

کلمات قدرت زیادی دارند و چیزی که شما می گویید ممکن است آخرین حرف باشد. یک ترفند خوب این است که با تکیه بر گوش دادن فعال به ساخت کلمات خود کمک کنید.

و قبل از اینکه جواب بدهید، دقیقا آن چیزی را که همسر شما گفته را سعی کنید و تکرار کنید. برای مثال «شنیدم که گفتی از اینکه ظرف ها رو نشستم ناراحت شدی.

واقعا متاسفم، ولی روز خیلی سختی رو تو اداره داشتم و اون لحظه ای که وارد خونه شدم واقعا خسته بودم.»

 • واقعا عذرخواهی کنید.

گاهی اوقات، در دعوا احساس هر دو نفر ممکن است زخمی شود و اسیب ببیند. این احساسات را بیان کنید و سعی کنید که جبران کنید.

این کار باعث می شود تا در مورد بحثتان صحبت کنید. برای مثال «میدونم که قرار بود امشب با دوستات بری بیرون ولی متاسفم که برنامه مون عوض شد. الان که دارم با این موضوع دست و پنجه نرم می کنم واقعا به حمایتت نیاز دارم.»


۲- همدیگر را ببخشید.

ازدواج سالم به معنای نداشتن اختلاف نیست . همه ی زوج ها اختلاف نظر دارند، اما کیفیت یک رابطه همیشه بعد از دعوا اندازه گیری می شود.

بعد از تمام کردن دعوا، کینه ها را پاک کنید. نگه داشتن کینه باعث می شود تا سریعتر یک اختلاف تازه به وجود آید. به صورت زبانی این احساسات را با معذرت خواهی از بین ببرید

مثلا بگویید:

 • «ببخشید که باهات دعوا کردم»
 • «به خاطر رفتار بد دیشبت تو رو بخشیدم، دوستت دارم.»

 

۳-از هنرهای یکدیگر تعریف کنید.

چیزی که برای شما مهم تلقی می شود، ممکن است برای همسر شما مهم نباشد (و برعکس). اگر همسر شما به چیزی علاقه دارد به صورت شفاهی و لفظی از آن تعریف کنید.

این موضوع کمک می کند تا همسر شما احساس کند که به او احساس ارزشمندی می دهید.

 • مثال اول :

اگر همسر شما ترفیع گرفت، با یک شام خوب یا فقط با گفتن «کارت عالی بود عزیزم. به این سخت کوشی تو واقعا افتخار می کنم» تبریک بگویید. گرفتن یک هدیه ی خاص می تواند تاثیر بهتری از یک جمله ی معمولی داشته باشد.

 • مثال دوم :

گاهی اوفات، ممکن است آن چیزی که در چشم همسر شما به عنوان یک دستاورد به شمار بیاید برای شما مهم نباشد. حمایت شما ارزشمند است.

برای مثال، اگر همسر شما از اینکه در یک بازی ویدیویی امتیاز بالایی گرفته هیجان زده باشد، باز هم از او تعریف کنید. این موضوع باعث می شود تا بفهمد که سرگرمی های او یا علاقه های شخصی اش برای شما با ارزش است.

 

۴توجهتان را نشان دهید.

با قدردانی از دستاوردهایش، باید به شکست های همسرتان نیز توجه کنید (کوچک یا بزرگش مهم نیست). زمانی که به او توجه می کنید، از همان جملاتی استفاده کنید که برای دستاوردهایش از او قدردانی می کردید.

 • برای مثال: «از اینکه ترفیع نگرفتی واقعا متاسفم عزیزم. میدونم که تا دیروقت کار می کردی.»
 • یا: «واقعا متاسفم که پوشه ی ذخیره شده ات از روی بازی ویدیویی ات پاک شد. میدونم که وقت زیادی رو براش صرف کردی.»

۵به خط مرزهایش احترام بگذارید.

اگر از خط مرزهای همسرتان اطلاع ندارید، با همسرتان در موردش صحبت کنید.

 • این خط مرزها می تواند در مورد هر چیزی باشد. ممکن است خط مرزهای جسمی و فیزیکی داشته باشد. ممکن است در مورد ارتباطات باشد. در هر موردی که باشد به آن ها احترام بگذارید و در مورد آن ها با همسرتان صحبت کنید.
 • از مهارت های گوش کردن فعال استفاده کنید تا بتوانید در مورد خط مرزها صحبت کنید. برای مثال: «شنیدم که از اینکه تو اون موقعیت بهت دست زدم اذیت شد. دوست داری در موردش حرف بزنیم؟»

 

۶پای همسرتان بیاستید و از او حمایت کنید.

باید از همسر خود حمایت کنید، و همسرتان نیز باید از شما حمایت کند. این ممکن است به دلیل اجبارهای خارجی باشد مثل شرایط منفی در محل کار، یا می تواند به دلیل ناهنجاری های روحی مثل عصبانیت یا دلواپسی باشد.

اجازه بدهید که او بداند که بزرگترین حامی اش هستید.

این جملات را در نظر بگیرید:

 • «واقعا متاسفم که باید با این شرایط دست و پنجه نرم کنی. من اینجام که به تو کمک کنم.»
 • «کاری که رئیس تو انجام داد اشتباه بود. نمی تونم باور کنم که از کنارش گذشتی»

درک نمی کنم که چرا در مورد خانمم همچین حرفی زدی. واقعا فکر می کنم که حرفت بی ادبی بود و باید عذرخواهی کنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}