Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
آداب و رسوم ازدواج | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | عقد و ازدواج

آداب و رسوم  ازدواج (بخش دوم)

آداب و رسوم  ازدواج (بخش دوم)

آداب و رسوم  ازدواج (بخش دوم)

مراسم حنابندان

مراسم حنابندان معمولا در منزل پدر عروس برگزار می شود و این مراسم یک یا دو شب قبل از شب عروسی برگزار می گردد.

برخی از هزینه های جشن حنابندان از جمله :حنا ،شیرینی ،میوه خانواده داماد تهیه می کنند.

در این جشن یکی از نزدیکان مثل خواهر عروس یا داماد دست عروس و داماد را حنا می بندند.بعد از حناگذاری دست عروس و داماد مهمانان نیز دستان خود را حنا می گذارند .

جشن عروسی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین آداب و رسوم  ازدواج را می توان به برگزاری مراسم عروسی اشاره کرد.جشن عروسی را خانواده داماد با خرج خودشان برگزار می کنند .

در این جشن از اقوام ،دوستان و آشنایان به صرف شیرینی و شام دعوت می شود تا آنها نیز در این شب زیبا و به یادماندنی با عروس و داماد شریک باشند.

در جشن عروسی میهمانان تا پاسی از شب به پای کوبی می پردازند و پس از آن عروس و داماد روانه منزل خود می شوند و از آن شب زندگی مشترک خود را شروع می کنند .

مادرزن سلام

در بسیاری از اقوام، رسم است که روز پس از عروسی،داماد به همراه برخی از افراد فامیل خود به دیدار مادرزن خود رفته و از او به خاطر عقد دخترش قدردانی نماید.

مراسم پاتختی

پاتختی نیز از آداب و رسوم ازدواج به حساب می آید و جشنی است که معمولا روز بعد از جشن عروسی برای خانم های فامیل برگزار می شود تا هدایایی از سوی آن ها به عروس خانم اهدا گردد.

ماه عسل

یکی دیگر از آداب و رسوم ازدواج در ایران، رفتن عروس و داماد پس از ازدواج به مسافرت است که به این مسافرت،ماه عسل می گویند.

این مسافرت،اولین مسافرت زوج های جوان با یکدیگر است که برای آن ها خاطرات و لحظات به یاد ماندنی را رقم می زند.مقصد ماه عسل هر شهر یا کشوری می تواند باشد، اما بسیاری از زوج های جوان در ایران، شهرها و اماکن مذهبی را برای سفر خود انتخاب می کنند.

پاگشا

این مراسم به صورت یک مهمانی خودمانی از سوی اقوام نزدیک عروس و داماد برگزار می شود. هدف از برگزاری این مهمانی ها، آشنا شدن عروس و داماد با اقوام یکدیگر خواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}