ازدواج سفید چگونه شکل می گیرد؟

ازدواج سفید چگونه شکل می گیرد؟

 

ازدواج سفید چیست؟

ازدواج سفید تشکیل خانواده بدون رسمی شدن آن ازدواج است.این ازدواج یعنی زن و مرد مانند سایر زن وشوهر ها در زیر یک سقف زندگی می کنند اما با این تفاوت که بین آنها هیچ خطبه عقد و یا صیغه محرمیتی خوانده نمی شود..

لازم به ذکر است گاهی این نوع ازدواج با آگاهی والدین هر دو طرف صورت می گیرد و در واقع آن دو مانند یک زن و شوهر با هم زندگی میکنند

با توجه به این که ما در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم چینین ازدواجی غیر عرف ودر کشور ما قابل قبول نیست، معمولا این اقدام بصورت مخفیانه انجام می‌شود. به همین دلیل است که آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد..

و در فرهنگ انگلیس و فرانسه ازدواج سفید به معنی ازدواج بدون وصال یا ثبت شده و قانونی است. در واقع این نوع ازدواج به دلایل مختلف بدون رابطه جنسی است.

حتی در بعضی مطالب عنوان شده که در فرانسه بدان دلیل به آن ازدواج سفید می گویند، چون به پرده بکارت دختر در شب عروسی هیچ آسیبی وارد نمی شود.

البته با توجه به فرهنگی که ما در ایران داریم غیر قابل باور است که دختر و پسری باهم یک سال ازدواج سفید انجام دهند و هیچ رابطه جنسی نداشته باشند.

حتی اگر این نظریه که آنها هیچ رایطه ای باهم نداشته باشند هم درست باشداین نوع ازدواج اصلا صحیح نیست و غلط است.

یکی از عواملی که باعث ازدواج سفید در کشور ما شده است عدم علاقه جوانان به تشکیل خانواده است

دلایل عدم ازدواج جوانان:

  • هزینه های بالای زندگی
  • توقعات غیر متعارف از همدیگر
  • هزینه های بالای شروع زندگی است.

این نوع ازدواج بصورت هم خانه بودن است بدون آنکه نسبت به هم مسئولیتی داشته باشند، ازدواج رسمی شکل بگیرد و ر خرج و مخارج زندگی را باهم تقسیم می کنند

در کشور و فرهنگی که ما داریم همه به «ازدواج موقت» یا «ازدواج دائم» را می شناسند ولی با ازدواج سفید همه آشناییت ندارند.

این نوع ازدواج در شرع و عرف کشور ما قابل پذیرش نیست که دختر و پسری فقط به دلیل رفع نیاز های مالی و عاطفی بدون هیچ محرمیتی در زیر یک سقف زندگی کنند.

علل گرایش به ازدواج سفید

علل به وجود آمدن این نوع ازدواج حداقل در کشور ما عدم مسئولیت پذیری جوانان امروز است.

یکی دیگر از دلایل جوانان برای ازدواج سفید بجای ازدواج رسمی مسائل اقتصادی است که بسیاری از جوانان از پس آن بر نمی آیندو دلیل آخر تنوع طلبی جوانان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}