Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
مشاوره قبل عقد - تشریفات عروسی لاکچری و دفتر ازدواج شیک تهران

مشاوره قبل عقد

مشاوره قبل عقد

یکی از مهم ترین کارهایی که عروس و داماد باید قبل از ازدواج انجام دهند، مراجعه به مشاوره قبل عقد است. در این بخش از پیوند مهرافزا نکات کلیدی و مهم دوران عقد و نامزدی را برایتان بیان می کنیم. در صورتی که به مشاوره قبل عقد مراجعه کردید و با مشکلات ذیل مواجه شدید، بهتر است در انتخاب خود کمی دقت کنید.

جدال های پی در پی

وجود اختلاف نظر و تفاوت عقاید در اکثر زوج ها وجود دارد تا جایی که در برخی موارد به جدال و جروبحث ختم می شود. اما برخی موارد جدال را بسیار طولانی و زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. این موضوع می‌تواند مشکلات بزرگی چون طلاق را برایتان رقم زند چرا که نشانه‌ای برای وجود اختلافات جدی در ارزش‌ها یا روحیات شما است.

خیانت

با توجه به تحقیقات مشاوره قبل عقد در اکثر موارد خیانت دلایل متفاوتی دارد. همچنین دلیل این اتفاق می تواند در دوران عقد و نامزدی ممکن است متفاوت باشد. از جمله این دلایل در اوایل ازدواج می توان به ازدواج تحمیلی و پشیمان شدن، عدم تفاهم در ازدواج های سنتی و… اشاره کرد. برآاورده نشدن نیازهای عاطفی و انتظارات نیز دلیل دیگری بر خیانت فرد در دوران عقد است.

گرچه در برخی از افراد این یک اخلاق به حساب آمده و خیانت عملی عادتی و به خاطر صرف تنوع طلبی فرد به شمار می رود. اما به طور کلی خیانت هیچ دلیل موجه و قانع کننده‌ ای برای طرف مقابل ندارد و بهتر است در صورت بروز چنین مسئله‌ ای به سادگی از آن نگذرید.

خشونت

وجود برخورد فیزیکی و کتک کاری در این دوره که به شیرین‌ترین دوران زندگی مشترک معروف است، به معنای عدم توان کنترل خشم در مواقع تنش زا را ندارد. در این صورت مسلما بعد از شروع زندگی مشترک، این خشونت تکرار می شود و هر بحث و جدل کوچکی به خشونت فیزیکی منجر خواهد شد.

نکته: هیچ نوع بد رفتاری و خشونت در این روز های شیرین ازدواج امری عادی نبوده و از این باور واهی که بعد از شروع زندگی مشترک رفتار طرف مقابل اصلاح خواهد شد دست بردارید.

اختلال شخصیتی

اختلال شخصیتی به مجموعه‌ ای از مشکلات روانشناختی شامل الگوهای ثابت رفتاری، عاطفی و فکری گفته می‌شود. این اختلالات که تمام جوانب شخصیت فرد را حت تاثیر قرار می دهد، باعث ناسازگاری و اختلالات جدی در کارکرد و روابط فرد می‌شوند و همه جنبه‌های زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

متخصصین مشاوره قبل عقد به این نتیجه رسیده اند که نامناسب‌ ترین افراد برای ازدواج کسانی هستند که به بیماری های شخصیتی مبتلا هستند. مهم ترین و مخرب‌ ترین بیماری اختلال شخصیتی در ازدواج شامل اختلال شخصیت پارانوئید، اختلال شخصیت ضد اجتماعی، اختلال شخصیت نمایشی، اختلال شخصیت خودشیفته و اختلال شخصیت مرزی می‌شود.

تمام کردن رابطه

هرگز برای رفتن راه درست دیر نیست. اگر یقین دارید که این مسیر اشتباه است همان لحظه راه صحیح را انتخاب کنید.درست است که طلاق و تمام کردن رابطه در این دوره بسیار سخت است، اما نباید ادامه زندگی خود را هدر این اشتباه کرد. احساس شرمساری و افسردگی احساسی بسیار طبیعی است و سرزنش خانواده‌ ها و دوستان از پیامد این ماجرا است. اما تمام این ها سطحی و گذرا می باشد. در نهایت تصمیم درست، تصمیمی است که در بلند مدت سعادت و خوشبختی شما را در پی داشته باشد.

همچنین بخوانید: مشاوره عقد|پرسشنامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}