پاگشا چیست ؟(بخش دوم)

پاگشا چیست ؟(بخش دوم)

پاگشا چیست ؟(بخش دوم)

 در مراسم پاگشا چه لباسی بپوشیم؟

یکی از مهم ترین مسئله ای که عروس خانم ها قبل و بعد از ازدواج با آن سر کله می زنند این است که در مراسمات چه لباسی بپوشند.و حال اهمیت پوشیدن چه نوع لباسی در مراسم پاگشا مخصوصا در بین فامیل های همسر بیشتر شده است .

دختر و پسر زمانی که با یکدیگر ازدواج می کنند به فرهنگ و رسوم خانواده های یکدیگر آشنایی نسبی پیدا می کنند و بر پوشش افراد فامیل و چگونگی مقبولیت ‌این‌گونه موارد واقف می شوند.

اگر شک دارید چگونه در مراسمات لباس بپوشید که مورد پسند خانواده همسرتان باشید بهتر است از همسرتان در این باره کمک بگیرید. .

کت و شلوار، کت و دامن، تونیک و ساپورت، کت و سارافون، شومیز و شلوار و… گزینه‌هایی هستند که علاوه بر‌این که پوشش شما را تا حد معقول حفظ می‌کند شیک پوشی شما را نیز در خود دارد..

پذیرایی مراسم پاگشا باید به چه صورت باشد؟

در هر شهری پذیرایی پاگشا عروس متفاوت است و رسم و رسوم خود را دارد .برخی از شهر ها رسم دارند که برای پا گشا،عروس و داماد را یک روز کامل از صبحانه تا شام از آنها پذیرایی کنند

اما معمولا در بیشتر شهر ها عروس وداماد را برای یک وعده شام دعوت می کنند وهدیه ای به رسم یادبود به آنها می دهند .

غذای مراسم پاگشا بسته میزان مالی میزبان دارد.لازم نیست که حتما سفره بلند بالا با چند نوع غذا ،دسر و سالاد بچنینید.

یک نوع غذا هم درست کنید کافی است این مهمانی بیشتر برای دور هم بودن و شروع رفت و آمد عروس و داماد پس از ازدواجشان با میزبان است .

در پاگشا به عروس چه هدیه‌ای بدهیم؟

که بعنوان رونما به عروس داده می‌شود لازم نیست قیمت بالایی داشته باشد بلکه کافی است کاربردی باشد.

می‌توانید به وسیله پدر و مادر عروس یا داماد از وسیله‌ای که عروس خانم نیاز دارد و یا در جهیزیه تهیه نکرده است مطلع شوید و بعنوان هدیه به او بدهید.

لوازم تزئینی و تابلوهای هنری با توجه به سبک دکوراسیون عروس و داماد نیز هدیه مناسبی خواهد بود. کارت هدیه، سکه‌های گرمی ‌و سایر هدایای‌این چنینی نیز برای عروس و داماد که تازه از بار خرج و مخارج مراسم بیرون آمده‌اند ‌ایده خوبی محسوب می‌شوند.

عطرهای ست مردانه زنانه، ساعت‌های ست، لباس و … نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای هدیه روز پاگشا باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}