ماهیت ازدواج موقت

ماهیت ازدواج موقت

ماهیت ازدواج موقت

ازدواج موقت

یک شیوه که برای شیعیان اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد اعتقاد به ازدواج موقت است. این مقاله به منظور تشریح ماهیت ازدواج موقت، تاریخ و دامنه آن است.

تعریف و ماهیت عمل ازدواج موقت

ازدواج موقت توسط شیعه انجام می شود و اغلب به عنوان زاوج الموقل (به معنای واقعی کلمه، ازدواج برای یک دوره زمانی مشخص) و یا موتا از واژه عربی برای لذت بردن) به زبان عربی به ارمغان می آورد.

محققان درباره شرایط ازدواج موقت و فلسفه پشت آن نوشته شده اند.ازدواج موقت مستلزم آن است که یک مرد مسلمان ممکن است از یک زن مسلمان یا غیر مسلمان (از میان این کتاب) که بالغ، مستقل باشد.

یا دارای اجازه از نگهبان او باشد (ازدواج اول خود را وارد می کند) ازدواج می کند و این دو افراد مطیع به هیچ وجه با توجه به احکام الهی اسلام، به یکدیگر وابسته نیستند.

زنانی که ازدواج می کنند طلاق یا بیوه بوده اند ، باید دوره عده را که قبل از ورود به قرارداد ازدواج اجباری است، رعایت کند.پس از آن مرد، زن را به عنوان یک هدیه از طبیعت مالی یا مادی به توافق برساند.

این زن و شوهر می توانند مدت مشخصی از مدت زمانی که مایل به ازدواج می باشند را تعیین کنند و پس از آن تأیید شده است، ازدواج از طریق تقلید از یک قرارداد شفاهی انجام می شود

که فرم عربی زیر را که توسط زن وارد شده به ازدواج:”برای مدت زمان (مقدار X) با شما ازدواج می کنم (چه کسی باید آن را بخواند:”قبول میکنم”ازدواج پس از آن فوری در اثر است و عروس و داماد برای مدت زمان مورد توافق ازدواج می کنند

و سپس بدون نیاز به طلاق جدا می شوند.اگر شوهر بخواهد زودتر ازدواج را پایان دهد، می تواند با توافق دو جانبه به دست آید. در صورت ازدواج دائم، اگر زن و شوهر جدا شوند، زن باید دوره عده را، اگر ازدواج اجباری است، رعایت کند.

اگر هر کودکی ازدواج متولد شود، پس از آن به عنوان یک قرارداد دائمی ازدواج، پدر دارای تعهد قانونی برای ارائه مالی و اخلاقی برای فرزند خود است.

تفاوت کلیدی بین حق و ازدواج دائمی این است که همسر ازدواج موقت حق دارد از شوهرش به دلیل ماهیت موقت این رابطه به ارث برساند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}