نکات کیک عروسی

نکات کیک عروسی

اهمیت رنگ کیک 

امروزه روز با توجه به توانایی ها و مهارت های کیک پز ها می توان هر نوع کیکی افراد بخواهند درست کرد ولی برای کیک عروسی نمی توان هر نوعی را سفارش داد .

اولین نکته ای که برای کیک عروسی باید در نظر گرفت رنگ کیک عروسی است .کیک عروسی از قرن هفدهم در دوره ویکتوریا در اروپا مرسوم شد و در آن زمان کیک عروسی به رنگ سفید بود که نماد های خودش را داشت .

این نماد ها ازقبیل : پاکی ،نجابت ، و بی گناهی عروس و داماد بودند.در حال حاضر قناد ها نیز برای کیک عروسی رنگ سفید را پیشنهاد می دهند البته شما می توانید رنگهای صورتی ملایم را نیز سفارش دهید .

 

کیک عروسی | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

چند طبقه بودن کیک

حتما همه شما دیده اید که کیک های عروسی همیشه چند طبقه هستند و شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا تا به حال همه کیک های عروسی چند طبقه بوده اند ؟ آیا این چند طبقه بودن معنا و مفهوم خاصی دارد ؟

باید گفت که ریشه این چند طبقه بودن کیک  در زمان ویکتوریا است. زیرا در آن دوره مردم معتقد بودند که اگر کیک عروسی شان چند طبقه باشد زوجین توانایی باروری دارند،در واقع برای ادامه نسل خود این کار را انجام می دادند .

سنت چند طبقه بودن کیک از انگلیس به ایران آمده است.

بریدن کیک عروسی

بعد از اینکه مراسم عروسی تمام شد مردم فراموش خواهند کرد که کیک  دو طبقه بود یا سه طبقه؟اصلا کیک چه مزه ای داشت؟

آن چیزی که از این مراسم باقی ماند چند عدد عکس از زمان برش کیک است. ودر برش کیک شما باید نکاتی را رعایت کند

اولین نکته ای که باید رعایت شود این است که حتما چاقو باید در دست عروس خانم باشد .چرا که اگر چاقو در دست داماد باشد نشانه خشم اوست .

نکته دوم برای بریدن کیک این اسن که اولین طبقه کیک را برش دهید که نشانه شروع جدید زندگی مشترک تان است .

نکته سوم و مهمترین نکته در مورد نحوه برش کیک عروسی به لحظه برش کیک بر می گردد. در این لجظه داماد باید دست خود را بر روی دست عروس در هنگام برش کیک بگذارد، این مسئله نشان از این دارد که عروس پذیرفته که داماد در هنگام برش زندگی حامی و یاور او باشد.

از طرف دیگر داماد نیز با این عمل نشان می دهد که در همه مقاطع زندگی قرار است در کنار همسرش قرار دارد.

 

هنگامی که کیک برش داده شد، داماد برشی از کیک به عروس می دهد و در مقابل عروس هم همین کار را می کند، در عصر ویکتوریا این کار به صورت نمادی از این بود که عروس و داماد متقبل می شوند همدیگر را از لحاظ معیشت زندگی مورد حمایت قرار بدهند.

 

کیک عروسی | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}