پیشنهاد هایی برای همسران درونگرا و برونگرا

پیشنهاد هایی برای همسران درونگرا و برونگرا

پیشنهاد هایی برای همسران درونگرا و برونگرا

پس از ازدواج مدرن و یا سنتی، افراد درونگرا و برونگرا باید به الرژی های زندگی زناشویی خود بسیار واقف باشند. در اینجا چند پیشنهاد و راه حل برای زندگی هرچه بهتر این عزیزان داریم

راه حل های پیشنهادی

1- یکدیگر را ازاد بگذارید

با توجه به اختلاف شخصیتی و پردازش های متفاوت احساسی این دو شخصیت، باید در شرایطی چون بروز هیجان و ناراحتی های سخت یکدیگر را ازاد بگذارند و از فشار اوردن خودداری کنند

2- برنامه ریزی

برای ایجاد ارامش بهتر، باید برنامه ریزی ماهانه طبق توافق طرفین وجود داشته باشد. که شامل چه روزهایی به خانواده ها سر زدن و تفریحات طی ماه باشد.

3- فرصت دادن

درک کردن شرایط های شخصیتی در این زوجین بسیار حائز اهمیت است.

به یکدیگر فرصت بدهید به عنوان مثال زمانی که همسر درونگرا نیاز به استراحت و یا تنها بودن دارد، به او این فرصت را بدهید.

یا زمانی که همسر برونگرا نیاز به تفریح و هیجان دارد، اگر شما او را همراهی نمیکنید، به او فرصت رفت امد با دوستانش را بدهید.

4- نه خیلی زود، نه خیلی دیر

در مواقع بحث و جدال، همسران درونگرا باید برای تعجیل حل کردن موضوع تامل کنند. چون ممکن است با بی توجهی و یا خشم همسر درونگرا مواجه شوند.

البته درونگرایان نیز بدانید همسرتان طاقت صبر طولانی ندارد.

مشکل ارتباطی در ازدواج درونگرایان و برونگرایان

این زوج 4 مشکل اساسی خواهند داشت:

1-سبک تفریح کردن

معمولا این زوج ها یکی به تفریحات هیجانی از جمله شهربازی و یا مهمانی های شلوغ و پر سر و صدا، دیگری به تفریح ارام از جمله قدم زدن و مهمانی های خلوت علاقه دارد.

2- بیان احساسات

شیوه بیان احساسات افراد برونگرا و درونگرا متفاوت است. با توجه به این اختلاف بیان نمیشود گفت که چه کسی دیگری را بیشتر دوست میدارد. افراد برونگرا در تمام زمینه ها راحت تر صحبت میکنند.

3- شیوه ارتباط

فرد برونگرا به عنوان مثال پس از رسیدن به منزل علاقمند به تعریف کل اتفاقات روز میباشد. اما فرد درونگرا ترجیح میدهد بعد از کمی استراحت شروع به صحبت کوتاهی بکند.

4- شیوه حل مسائل

فرد برونگرا ترجیح میدهد که سریع وارد عمل شود و مسئله را حل کند. در حالیکه فرد درونگرا ترجیح میدهد کمی درباره روش حل کردن موضوع فکر و سپس تصمیم بگیرد.

بیشتر بدانید

معمولا افراد برونگرا از ارتباط با دیگران انرژی گرفته و از تنهایی بیزارند. علاقمند به بیان افکار خود و اهل پیش قدم هستند.

افراد درونگرا انسان هایی خوش مشرب و اهل ریسک، علاقمند به ورزش و زندگی در زمان حال هستند. انها راحت و روان ثصحبت میکنند و درک شخصیتشان معمولا راحت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}