در اختلافات زن و شوهری به همسرتان چه بگویید؟ (1)

در اختلافات زن و شوهری به همسرتان چه بگویید؟ (1)

در اختلافات زن و شوهری به همسرتان چه بگویید؟

بین هر زن و شوهری در زندگی مشترک حتما یکسری اختلافات بوجود می آید امکان ندارد زن و شوهری وجود داشته باشند که بین آنها اختلافی نداشته باشند و یک رابطه کاملا یکنواخت و بی دردسری داشته باشند.

حال اگر شما می خواهید یک رابطه ای با دوام بیشتری داشته باشید باید از تحقیر کردن همسرتان خودداری نمایید و به جای آن همسرتان را به خنده و عشق دعوت نمایید .

برخورد شما در بحث ها و اختلافاتی که بین شما و همسرتان پیش می آید بسیار مهم است.

شما آن لحظه را حتما باید مدیریت کنید چون ممکن است در زمانی که شما با همسرتان بحث می کنید و دچار اختلافی شده اید ،حرفی بزنید که یا باعث نزدیکی شما به همسرتان بشود و یا اینکه این اختلاف بیشتر شده و با عث می شود شما کاملا از یکدیگر دور شوید.

. بنابراین اگر پس از دعوا بدانید چگونه با همسرتان رفتار کنید، اوضاع بهتر پیش خواهد رفت:

  1. عاجزانه از او طلب بخشش نکنید:

پس از این که دعوا به اتمام رسید و اوضاع کمی آرام شد عذر خواهی کنید فکر نکینید که با عذرخواهی کردن غرور شما خدشه دار می شود نه بلعکس،شما با این کار شخصیت خودتان را بزرگتر می کنید .

اما اینکه از او با خواهش و التماس بخواهید شما را ببخشد کاری کاملا اشتباه است.

فرض کنید شما به همسرتان قول داده بودید چیزی برایش بخرید اما فراموش کرده و یا اکنون توان خریدش را ندارید. باید به یاد داشته باشید که او اکنون عصبانی و ناراحت است.

وقتی شما عاجزانه از او می خواهید که شما را ببخشد، دچار ضعف احساسی می شوید و در واقع کم کم احترام خود را نزد او از دست خواهید داد.

در اغلب موارد بر هم خوردن یک رابطه به این دلیل است که طرفین دیگر برای یکدیگر احترامی قائل نیستند و دیگری را در حد و لیاقت خود نمی بینند.

با توجه به این موضوع اکنون می توانید درک کنید که رفتار شما پس از یک جروبحث مفصل تا چه اندازه می تواند مهم باشد و جذابیت و عشق شما برای طرف مقابل بیشتر می شود یا احساساتش نسبت به شما کاهش می یابد.

اینکه از همسرتان عذر خواهی کنید بسیار خوب است اما عذر خواهی را سعی کنید که کانلا صادقانه و دوست داشتنی باشد و همچنین قوی و محکم به نظر برسید و ضعف از خود نشان ندهید زیرا این معذرت خواهی نه تنها جذابیتی ندارد بلکه نشان ضعف عاطفی شما است .

به عنوان مثال به جای آنکه بگویید “معذرت می خواهم، لطفا منو ببخش. حاضرم هر کاری که بخواهی انجام دهم و قول می دهم که دیگر این کار را تکرار نکنم.”

این حرف باعث می شود ضعف عاطفی شما نمایان شود، شما می توانید بگویید “من برای آنچه اتفاق افتاد عذرخواهی می کنم.

فرصتی داشتم که درباره ش فکر کنم و حالا می فهمم که اشتباه کردم. از این پس سعی می کنم جور دیگری رفتار کنم تا دیگر چنین احساسی را با هم تجربه نکنیم.”

 

بدین شکل او نه تنها احساس شما را درک می کند بلکه درمی یابد شما به اندازه کافی انسان هستید که مسئولیت اشتباهی که انجام داده اید را بپذیرید و سپس اقدام به بهبود خود کنید.

به همین سادگی احترام، جذابیت و عشق میان شما رشد پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}