آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی

آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی

آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی

هر مراسمی آداب و رسوم خاص خودش را دارد .برگزاری نامزدی یکی از تشریفاتی است که مدتی قبل از برگزاری مراسم عروسی انجام می شود .برگزاری نامزدی بنا به فرهنگ و رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است .

برخی خانواده با توجه به اداب و رسوم و وسع مالی که دارند ممکن است است جشن باشکوهی بگیرند و برخی دیگر ممکن جشن جمع و جوری بگیرند.برای داشتن یک جشن نامزدی باشکوه باید به یکسری نکات توجه شود .

میزبانی تشریفات جشن نامزدی

برگزاری این مراسمات در هرکجای دنیا آداب و رسوم خودش را دارد.برخی از شهر رسم بر این است که جشن را خانواده دختر بگیرد و برخی دیگر رسم دارند که این مراسم را خانواده داماد برگزار کند .

همان طور که گفتیم آداب و رسوم این مراسمات متفاوت است .در برخی خانواده که نامزدی را خانواده عروس برگزار می کند خانواده داماد با گل و کیک به مراسم می روند.

برخی دیگر از خانواده ها هستند که جشن را در منزل پدر عروس برگزار می شود و خانواده داماد موظف است که میوه و شام مراسم را تهیه کنند.

گونه ای دیگر از خانواده ها هستند هر یک از خانواده های عروس و داماد به صورت جداگانه مراسم را برگزار می کنند .

مکان برگزاری آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی

تشریفات جشن عروسی بسته سلیقه و بودجه خانواده ها است خانواده ها می تواند این مراسم را  در منزل، تالار و یا باغ برگذارکنند.

در برگزاری جشن  باید به تعداد مهمانان دعوتی اهمیت فراوانی داد تا با کم وکسری مواجه نشویم . قرض از برگزاری این مراسم ،این است که یک شب به یادماندنی برای خودمان و مهمانانمان بسازیم .

پس در این شب زیبا و به یادماندنی باید به همه چیز توجه کافی داشته باشیم.تا مشکلاتی در این مورد پیش نیاید و برای مهمانان نارضایتی ایجاد نشود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}