نامزدی با جاری شدن صیغه عقد دائم

نامزدی با جاری شدن صیغه عقد دائم

نامزدی با جاری شدن صیغه عقد دائم

زوج های جوان بسیاری وجود دارند به دلیل این اطلاعات و یا آگاهی کافی نسبت به یکدیگر در وابط زناشویی و عاطفی ندارند به مشکل بر می خورند و همین مشکلات منجر به طلاق زوجین می شود.

ما می خواهیم نکاتی در دوران نامزدی را بیان کنیم که زوج های جوان قبل از اینکه تشکیل خانواده دهند نسبت به یکدیگر شناخت کافی پیدا کنند تا با این مشکلات رو به رو نشوند.

 

نامزدی به معنای جاری شدن صیغه عقد دائم

در بسیاری از خانواده ها نامزدی از زمانی شروع می شود که صیغه عقد دائم را بین دختر و پسر جاری می کنند و انها شرعا و قانونا با یکدیگر زن و شوهر شده اند .ولی بنا دلایل خانواده ها و یا خود زوجین هنوز زیر یک سقف نرفته اند.

و این نامزدی که آنها را همه زن و شوهر می دانند ولی تا زمانی که زیر یک سقف نرفته اند نمی توانند نزدیکی جنسی داشته باشند را یک وضعیت خاکستری می گویند.در واقع آنها از نظر شرع و قانون زن و شوهر هستند ولی عرفا  جامعه این را نمی پذیرد.

یعنی خانواده ها آزادی هایی که یک زن و شوهر در روابط جنسی خود دارند را برای آنها جایز نمی دانند.

بسیاری از خانواده ها و همچنین برخی از مشاوران، زوج های جوان را از برقراری روابط کامل جنسی در دوران عقد، منع می کنند.

ترس و نگرانی آنها از مسایلی مثل: احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دوطرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و… است.

اما از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی و خودداری از برقراری رابطه کامل زناشویی می تواند عواقب زیادی نیز داشته باشد.

سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت آنهم زمانی که دوطرف احساس می کنند این حق قانونی و شرعی آنهاست که از یکدیگر بهره ببرند، می تواند باعث برخی اختلافات و کج خلقی ها در زمان قبل از عروسی شود. از طرفی زمینه ایجاد انحراف را نیز فراهم نماید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}