مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

چرا می گویند قبل از ازدواج مشاوره کنید؟

همه خانواده ها معتقدند که ازدواج یک امر مهم در زندگی هر انسانی است و نباید آن را سرسری گرفت.بلکه باید با مطالعه و مدتی آشنایی و رفت و آمد معیار های همسر حقیقی خود را انتخاب کنید .

به همین دلیل مشاوره قبل از ازدواج با یک مشاور متخصص و کار درست را به شما پیشنهاد می دهیم تا در این راستا شما را یاری کنند .

اگر قصد ازدواج دارید و یا در رابطه ای هستید انتهایش ازدواجش است بهتر است به یکی از دفاتر مرکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید .

این روزها کارشناسان بسیاری توصیه می کنند که زوج های جوان قبل از آغاز زندگی مشترک حتماً بامشاور معتمد مشورت کنند.

شيوه صحيح مشاوره چگونه است؟

طرفینی که به مرکز مشاوره قبل از ازدواج می روند اول از همه باید با رضایت و علاقه خود پا به این مراکز بگذارند و سپس به تمام سوالاتی که از آنها پرسیده می شود صادقانه پاسخ دهند و مخفی کاری را کنار بگذارند .

زیرا مشاور شما بر اساس صحبت هایی که با شما کرده است و پاسخ هایی که به او داده اید نظر خود را بیان می کند و اگر یکی از موارد را مخفی کنید و یا به دروغ چیزی به او بگویید هم باعث اشتباه وی در تشخیصش می شوید و هم اینکه باعث می شود راه حل اشتباهی به شما ارائه دهد .
با توجه به این که در مشاوره پیش از ازدواج از آزمون‌های روانی استفاده می شود، و این آزمون‌ها مسلما محدودیت هایی دارند، نتیجه ای که حاصل می شود تا چه اندازه قابل اطمینان است؟

در مشاوره پیش از ازدواج صرفا به آزمون‌ها اتکا نمی شود، بلکه روانشناس علاوه بر آزمون‌ها، و جلسات مصاحبه نظر کلی خود را اعلام می کند و توجه زوجین را به کم و کاستی های رابطه و زنگ خطرها جلب می کند.

زوجین باید با مشورت با افراد صاحب صلاحیت و بزرگان فامیل در کنار نظر روانشناس تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

از چه زمان بايد مشاوره پيش از ازدواج را شروع کرد؟

زمانی که موضوع آشناییت خود با شخص مورد نظرتان را به عنوان همسر اینده تان با خانواده در میان گذاشتید زمان مناسبی برای مشاوره پیش از ازدواج است .

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}