دلایل مراجعه به مشاور ازدواج چیست ؟

دلایل مراجعه به مشاور ازدواج چیست ؟

دلایل مراجعه به مشاور ازدواج چیست ؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که در زندگی هر شخصی وجو دارد ازدواج است .ازدواج یکی از مهم ترین و اساسی ترین تصمیماتی است که هر فرد در زندگی اش می گیرد و آینده ی خود را رقم می زند .

لازم است که مواردی از قبیل سلامت اخلاقی، نداشتن انحراف جنسی، سلامت روان ، فقدان بیماری های جسمی ، نداشتن اعتیاد ، تطابق مذهبی و اعتقادی ، هم سطح بودن تحصیلات ، تعادل سنی ، روابط فردی و خانوادگی ، مسائل مالی ، مسائل عاطفی و … مد نظر قرار گیرند.

بسیاری از جوانان ما در انتخاب همسر آینده و شریک زندگی شان دچار مشکل هستند  و نمی دانند چگونه باید همسر دلخواهشان را بیابند و به همین دلیل دچار نگرانی و استرس می شوند .

به همین دلیل این افراد باید با یک مشاورقبل از ازدواج با تجربه صحبت کرده و در این زمینه مشاوره بگیرد تا بتوانند فرایند مشاوره قبل از ازدواج را به درستی طی کنند وصحیح ترین انتخاب را داشته باشند.

مشاوران و روانشناسان موظف هستند تا با کسب اطلاعات از زندگی دو نفر و شناخت زوجین و خانواده های آنان و عوامل دیگری که در زندگی آن ها دخیل است، بهترین راه حل را پیش روی زوجین قرار دهند و آنان را در جهت هماهنگی بیش تر راهنمایی کنند.

روانشناسان معتقد هستند که وقتی به کسی علاقمند می شویم تنها به نکات مثبت او فکر می کنیم و نکات منفی او را نادیده می گیریم زیرا وابستگی و علاقه شدید سبب می شود دچار خطای شناختی شویم.

توصیه ی روانشناسان قبل از ازدواج

روانشناسان توصیه می کنند ، قبل از ازدواج به این موارد توجه شود:

 اهداف ، رشد و پیشرفت شخصی
 باورها و اصول اخلاقی
 سرگرمی و علایق
 رابطه صمیمانه با همسر
 پول و مسائل مالی
 موضوعات جنسی
 خواسته ها و توقعات
 وظایف زن و مرد در خانواده

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}