برگزاری مراسم نامزدی 

برگزاری مراسم نامزدی 

برگزاری مراسم نامزدی

شما در رابطه با برگزاری و آداب مراسم نامزدی چه چیز هایی می دانید ؟

اصلا برگزاری مراسم نامزدی برعهده کدام خانواده است ؟تشریفات نامزدی  یا خرید نامزدی به چه صورت است و چه این خرید ها را انجام می دهد ؟

ازدواح یکی از اتفاق های مهم و شیرین زندگی هر فردی است که رسم و رسومات خاص خود را دارد این رسم و رسومات در همه جا یکسان نیست این رسومات می تواند بنا بر منا مختلف متفاوت باشد .

در بسیاری از کشور ها بعضی مراسمات مشابه هم هستند و فقط تفات آنها در برگزاریشان است  .

مراسمات ازدواج از خواستگاری ، بله برون ،نامزدی ،برپایی سفره عقد و عروسی و … می باشد

ولی برگزاری مراسم نامزدی نسبت به عروسی بسیار ساده تر است و توسط خانواده عروس برگزار می شود

این مراسم معمولا کمی بعد از زمان خواستگاری برگزار می شود .هزینه مراسم نامزدی آنچنان بالا نیست معمولا به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می شود .

در این مراسم خانواده های عروس و داماد در مورد چگونگی ازدواج و جزییات آن صحبت می کنند. مهریه، طول دوران نامزدی، چگونگی برگزاری مراسم عقد و عروسی و بسیاری دیگر از جزییات در این مراسم به گفتگو گذاشته می شود.

 

 

ملزومات آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی

برگزاری مراسم نامزدی مانند مراسم عروسی برای خودش آداب و رسومی دارد این مراسم قبل از برگزاری عروسی انجام می شود و با توجه به رسم و رسوم خانواده متفاوت است .

این مراسم بعضی مواقع ساده و در بعضی مواقع کم از شب عروسی نیست .

 

میزبانی تشریفات جشن نامزدی در ایران

 

طبق رسم هر شهر، آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی بر عهده خانواده عروس و یا داماد می باشد. در برخی از شهرهای ایران برگزاری این جشن بر عهده خانواده عروس است و خانواده داماد با گل و کیک به مراسم می روند. در بعضی از اقوام نیز رسم است که جشن در منزل عروس برگزار شده و خانواده داماد میوه و شام را تهیه نمایند. برخی دیگر نیز خانواده های عروس و داماد هریک جداگانه مراسمی را ترتیب می دهند.

 

مکان برگزاری آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی

 

تشریفات جشن عروسی بسته سلیقه و بودجه خانواده ها می تواند در منزل، تالار و یا باغ برگذار شود. توجه به انتخاب مکان با توجه به تعداد مهمانان حائز اهمیت است تا در این شب به یادماندنی مشکلاتی در این مورد بر شما پیش نیاید و برای مهمانان نارضایتی ایجاد نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}