برگزاری مراسم عروسی با هزینه کم 

برگزاری مراسم عروسی با هزینه کم 

برگزاری مراسم عروسی با هزینه کم

یکی از پر استرس ترین بخش برگزاری مراسم عروسی می توان گفت هزینه هایی است که باید پرداخت شود و ذهن عروس و داماد را بسیار مشغول می کند .

در واقع هزینه های برگزاری عروسی یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش برگزاری مراسم است

همه عروس و داماد ها دوست دارند بهترین عروسی را برگزار کنند بدون اینکه در مراسم شان کم و کاستی وجود دشته باشد ولی در عین حال می خواهند که پول کمتری نیز هزینه کنند .

ما در این مقاله قصد داریم که راه کار هایی در رابطه با کاهش هزینه های برگزاری مراسم عروسی بیان کنیم.

پس در ادامه مطالب ما همراه باشید .

حلقه ازدواج

اولین هزینه با خرید حلقه ازدواج شروع می شود از زمان های گذشته تا به حال این رسم پا برجا بوده است که حلقه ازدواج عروس را خانواده داماد و حلقه ازدواج داماد را خانواده عروس می گیرند.

پس برای اینکه در هزینه هایتان صرفه جویی کنید کمی توقعتان را در خرید حلقه ها پایین بیاورید.زیرا که چیز های مهم تر از حلقه نیز وجود دارد .

خرید آینه و شمعدان 

خریدی که بیشتر خانواده ها در اظهار نظر می کنند.آینه و شمعدان انواع مختلفی دارد. قیمت انواع نقره آن در سایز معمولی از 400هزار تومان شروع می‌شود و با بزرگ‌تر شدن ابعاد آن و مقدار نقره‌ای كه در آن به كار رفته، افزایش می‌یابد.

 

سرویس طلا

سرویس عروس خانم که یک فلسفه جداگانه و بلند بالایی دارد و بیشتر عروس ها روی گرانترین سرویس طلا دست می گزارند و داماد را مجبور به خرید آن سرویس می کنند

کمترین قیمت یک سرویس معمولی که شامل : گردنبند،دستبند یک جفت گوشواره می شود در این دوره همه هزینه ها بسیار با است از سه میلیون تومان شروع می شود

شما می توانید یک سرویس معمولی بردارید و از هزینه های عروسی تان کاهش دهید مراسم عروسی بهتری برگزار کنید. بعد از عروسی آقا داماد بهتر از سرویس را برای شما می خرد .

 

کاهش هزینه های عروسی با تعیین هوشمندانه تاریخ مراسم

اگر می خواهید هزینه های مراسم عروسی خود را کاهش دهید، اولین اسکناس ها را می توانید با تعیین درست تاریخ مراسم خود، صرفه جویی کنید.

بسیاری از خدمات مرتبط با برگزاری مراسم عروسی، در روزهای وسط هفته و ایام غیر تعطیلات و برخی فصل ها ارزانتر هستند.

بعنوان مثال، تالارها و باغ های محل برگزاری مراسم، گل فروشی ها، موسسه های عکاسی و فیلم برداری، آرایشگاه های عروس و … همگی در روزهای میانی هفته، تخفیف های قابل توجهی به مشتریان خود می دهند .

انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی

آمار نشان می دهد بخش عمده ای از هزینه های عروسی (حدود 30%) مربوط به هزینه محل برگزاری مراسم و پذیرایی است. بنابراین در انتخاب باغ یا تالار محل برگزاری جشن عروسی تان بیشتر دقت کنید.

بعنوان مثال اگر تعداد مهمانان شما کم است، چه لزومی دارد که یک تالار بزرگ را انتخاب کنید.

برخی از باغ ها نیز به دلیل اینکه در اطراف شهرها واقع هستند و در ضمن هزینه های کمتری دارند، با قیمت های مناسب تری با شما قرارداد می بندند و در عین حال مهمانان شما از فضای با طراوت آنجا لذت می برند.

شاید گزینه مناسبی باشد اگر به تالارها و باغ هایی که به فاصله کمی در اطراف شهر شما هستند فکر کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}