راهکارهای مدیریت هزینه های عروسی

راهکارهای مدیریت هزینه های عروسی

راهکارهای مدیریت هزینه های عروسی

1-هزینه عروسی به شهر و منطقه زندگی شما بستگی دارد.

میزان هزینه برگزاری مراسم عروسی در تهران با توجه به منطقه، نوع تالار، خدمات و کیفیتشان تفاوت بسیاری دارد.برای مدیریت بهتر هزینه ها شما میتوانید تالار عروسی که انتخاب میکنید در خارج از شهر باشد.

2-تعداد مهمان های شما برای عروسی.

لیست مهمان های خود را تهیه کرده و کسانی که قصد داریم دعوت کنید را مشخص کنید.لیستی که تهیه میکنید افراد را به دو دسته تقسیم کنید دسته اول افرادی هستند که حتما باید در مراسم عروسی حضور داشته باشند و دسته دوم افرادی هستند که در آخر میتوان اسم آن ها را خط زد و در فرصتی دیگر از آنان پذیرایی کرد.

اشکالی ندارد در کارت عروسی مهمان های درجه 2 ذکر کرد از کودکان عزیزتان در فرصت دیگری پذیرایی خواهیم کرد.در این صورت تعدادی از جمعیت خانواده ها حذف میشوند و کاهش هزینه را دارد.

3-انتخاب تاریخ مراسم عروسی:

شما میتوانید با انتخاب یکی از روزهای وسط هفته در زمستان تاریخ عروسی خود را انتخاب کنید زیرا در روزهای وسط هفته تخفیف های قابل توجهی کسب میکنید.

عنوان مثال ، تالارها و باغ های محل برگزاری مراسم ، گل فروشی ها ، موسسه های عکاسی و فیلم برداری ، آرایشگاه های عروس و … همگی در روزهای میانی هفته ، تخفیف های قابل توجهی به مشتریان خود می دهند.

علاوه بر این در فصلهای سرد سال مثل پاییز و خصوصا زمستان ، که بازار مراسم عروسی کم رونق تر است

4-حذف کردن گل آرایی و تزئینات  غیر ضروری:

شاید در ظاهر تزئینات زیاد هزینه بر نباشد ولی اگر با هم جمع شوند می توانند بسیار گران باشند.خیلی از این خدمات مثل تزئین ماشین عروس را می توانید با هزینه های کمتری نیز انجام دهید.

مثلا باحذف برخی از گل های گران قیمت و جایگزین کردن آنها با گل های ارزان تر و یا حذف گل هایی که مربوط به آن فصل نیستند و انتخاب گل هایی که در آن فصل فراوان تر هستند ، می توانید هزینه های تزئین ماشین عروس را کاهش دهید.

5– عکاسی و فیلم برداری عروسی:

سعی کنید سراغ تولید کننده های اصلی بروید که مجوز تولیدی دارند و تقریبا همه مراحل کار ، از فیلم برداری و عکس برداری گرفته تا میکس و مونتاژ و چاپ و… را خودشان انجام می دهند.

به این ترتیب ، هزینه های واسطه گری و دلالی در این خدمات را حذف می کنید و به راحتی حدود 20% تا 30% صرفه جویی خواهید کرد.

یک نکته مهم : اگر 6 تا 8 ماه زودتر از تاریخ عروسی اقدام به عقد قرارداد کنید ، تخفیف های قابل توجهی از موسسه های عکس و فیلم عروسی دریافت خواهید کرد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}