مراحل انجام عقد

مراحل انجام عقد

مراحل انجام عقد

اگر شما می خواهید ازدواج کنید و قصد دارید که ازدواجتان را رسمی کنید ما در این جا مراحل رسمی کردن عقد را آورده ایم شما با انجام این کارها می توانید عقد خود را رسمی نمایید.

این مراحل عقد عبارتند از:

مرحله ۱ : دریافت معرفی نامه محضری
اول از همه باید یک محضر پیدا کنید و مدارک لازم (عروس و داماد) را ارائه دهید این مدارک شناسنامه عروس و داماد و شناسمه پدر عروس و عکس 4*3 عروس و داماد است .

پس از ارائه این مدارک محضر به شما معرفی نامه می دهد این معرفی نامه جهت ارائه به آزمایشگاه می باشد و محلی برای مهر و امضای آزمایشگاه در آن گنجانده شده است.

مسلماً آزمایشگاه بدون معرفی نامه ، زوجین را پذیرش نخواهد کرد.

مرحله ۲ : مراجعه به آزمایشگاه
با معرفی نامه ای که از محضر دریافت نموده اید به آزمایشگاه رفته و آزمایش ادرار داده و توجه داشته باشید که حین انجام آزمایش با دوربین هایی که در آنجا نصب است شما را می بینند که برای انجام آزمایش تقلبی انجام ندهید.

اگر از داروی خاصی مصرف می کنید بهتر است به پزشک خود بگویید زیرا دارو های کدئین دار جواب آزمایش را مختل می کند.

مرحله ۳ : واکسن کزاز
فقط عروس خانم بایستی واکسن کزاز را دریافت کند ؛ البته اگر بیش از ۱۰ سال از تزریق واکسن کزاز به بدنش گذاشته باشد.

ناگفته نماند بهتر است آقایان نیز این واکسن را دریافت نمایند.

مرحله ۴ : آزمایش خون

آزمایش خون را آقایون می دهند تا مشاهده شود دارای بیماری هایی مثل هپاتیت و یا تالاسمی هستند و یا خیر

بیماری تالاسمی یک بیماری کم خونی بوده که دارای دو نوع ماژور (بسیار شدید ) و مینور (قابل درمان) است.

البته بیماری تالاسمی بیماری نیست که برای ازدواج مشکل ساز باشد با مراجعه به پزشک می توانید درمان کنید و تحت کنترل باشد.

مرحله ۵ : کلاس آموزشی

در مرحله بعد ، زوجین بایستی به کلاس آموزشی در محل آزمایشگاه مراجعه کنند. این کلاس ها بصورت جداگانه برای خانم ها و آقایان برگزار می شود و کتابی نیز جهت آموزش های دوران متاهلی خدمتتان داده می شود. افرادی که مجدداً ازدواج می نمایند ، نیازی نیست در این کلاس ها شرکت کنند.

مرحله ۶ : دریافت نامه آزمایشگاه

و پس از گذراندن همه این مراحل شما برگه مبی بر تائید آزمایش خون آقای داماد و واکس عروس خانم و گذراندن کلاس آموزشی دریافت کرده اید و شما این برگه را باید برای انجام عقد به محضر تحویل دهید

دقت داشته باشید که این برگه آزمایش فقط یک ماه فرصت دارد در صورتی که زمان این آزمایش ها بگذرد شما باید مجددا باید همه این مراحل را بگذرانید.

مرحله ۷ : ثبت ازدواج

حال زمان رسمی و علنی نمودن عقد رسیده است. از محضر وقت بگیرید و اطلاعات مربوط به عقد را قبل از حضور ، در اختیار محضردار بگذارید ؛ اطلاعاتی نظیر نوع عقد و مدت آن ، مهریه ، شروط ضمن عقد و … .

در موعد مقرر به محضر مراجعه کنید و اینجاست که بایستی امضاهای متعددی را در دفتر محضر ثبت کنید.

تعداد امضاها زیاد است و هر کدام مربوط به موضوعی خاص است. بهترست این موضوعات را قبل از مراجعه به محضر مطالعه کنید زیرا در محضر ، دامن از دستتان خواهد رفت.

مرحله آخر : دریافت عقدنامه

یک هفته تا ده روز زمان می برد تا عقدنامه در اسناد رسمی کشور ثبت گردد و سپس عقدنامه تحویلتان گردد. همچنین ثبت عقد در شناسنامه توسط همان محضر انجام می گردد.

با گرفتن عقدنامه می توانید به فکر گرفتن وام ازدواج باشید. البته دقت کنید که فقط در ۶ ماه اول می توانید درخواست دریافت وام را به بانک اعلام کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}