نکات صیغه ۹۹ ساله

نکات صیغه ۹۹ ساله

نکات صیغه ۹۹ ساله

بعضی افراد زمان صیغه یا متعه را طولانی  تعیین می کنند مثلا صیغه 99 ساله تعیین می کند .

نکاتی در رابطه صیغه 99 ساله وجود دارد. برخی از علما این نوع صیغه را باطل می دانند و برخی دیگر می گویند به دلیل طولانی بودن متعه تبدیل به عقد دائم می شود .

عده ای دیگر نیز این صیغه درست می دانند چون عقیده دارند به دلیل طولانی بودن متعه ممکن  است که مدت زمان باقی مانده را ببخشند.

اما همه علما بر یک موضوع توافق دارند ؛ و آن این است که حد اقل مدت زمان متعه یا صیغه باید طوری باشد که در ان لذت جسی وجود داشته باشد .

حلال بودن یا نبودن ازدواج موقت بستگی به عقاید مسلمانان دارد .البته بر همه واقف است که ازدواج موقت حلال است همان طور که پیغمبر فرموده است .ولی برخی افراد عقاید خاص خودشان را دارند .

ازدواج موقت مانند اسمش موقت است ولی دارای شرایطی است که باید رعایت شود .

در این گونه از ازدواج ها، افراد می توانند از ازدواج 1 ساعته تا ازدواج 99 ساله شرایطی را برای خود معین کنند مثلا :مدت زمان ازدواج ،نحوه ارتباط و مهریه ای که به زن تعلق می گیرد

معمولا به این ازدواج ها یک ازدواج انعطاف پذیر گفته می شود.

با ازدواج موقت افرادی نیاز به ازدواج دارند ولی شرایط ازدواج را ندارند می توانند نیاز های خود جسمی و روحی خود را رفع کرده و دچار گناه و ایجاد مشکلات اجتماعی نمی شوند .

در واقع صیغه ۹۹ ساله باعث می‌شود آن چیزی که در نهان جامعه وجود دارد و به دلیل عدم رعایت شئونات شرعی به زنا بدل می‌شود، جنبه شرعی به خود گیرد و راه گناه را ببندد.

موضوع ثبت ازدواج در شناسنامه یا سند(چه در ازدواج دائم و چه در ازدواج موقت) یک امر مدنی است، نه شرعی و به همین دلیل، خواندن صیغه محرمیت میان افراد، بسیار مهم‌تر از ثبت آن است.

 

.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}