برنامه ریزی بری عقد محضری و عقد در منزل

برنامه ریزی بری عقد محضری و عقد در منزل

برنامه ریزی بری عقد محضری و عقد در منزل

برای این که عقدتان جاری و ازدواج تان به صورت رسمی ثبت شود باید یک محضر را انتخاب کنید تا این کار ها را برای شما انجام دهد .

در کشور ما جدا از این که هر یک از افراد دارای چهدین و مذهبی هستند باید ازدواج شان به صورت رسمی در دفترخانه های ازدواج ثبت شود می توان گفت این یک قانون اجباری است  .

اگر می خواهید جشن مراسم عقدتان را در منزل برگزار کنید باید قبل از هر چیزی زمان برگزاری مراسم را با عاقد هماهنگ کنید تا به موقع با دفتر بزرگش برای ثبت ازدواج شما به منزلتان بیاید.

و بعد از جاری کردن عقد امضا هایی که شاید در کل عمرتان به آن اندازه امضا نکرده باشید را از شما بگیرد و برای شما آرزوی خوشبختی کند و شما را به خدای بزرگ بسپارد و راهی شود. و بعد از آن جشن و پایکوبی مراسم شما شروع شود.

ولی اگر شما فقط قصد دارید به محضر خانه بروید و عقد کنید و مراسمی نگیرید،برنامه اش فرق دارد .شما باید از قبل برای رفتن به محضر خانه به صورت دقیق برنامه ریزی کنید .

اولین کار شما این است که محضرخانه ای را انتخاب کنید که رفت آمد به آنجا سخت نباشد و باعث اذیت شدن شما و همراهانتان نشود.

دومین کاری که شما باید انجام دهید این است که شما باید دقیق مشخص کنید که چند نفراز اقوام برای عقد شما در محضر حضور پیدا می کنند ،تا شما بتوانید محضر را بر اساس کوچکی و بزرگی ،امکانات و خدماتی که ارائه می دهند انتخاب کنید

اگر تصمیم دارید روزی که عقد می کنید در یکی ازمناسبت ها باشد مثل ولادت ها با ید یک قبل این روز را رزرو کنید،در غیر این صورت به هیچ عنوان در آن روز نمی توانید جایی را پیدا کنید که به شما وقت برای عقد بدهد .

بهتر است مراسم عقد خود را با مهمانان کمتری انجام دهید تا عقد راحت تر انجام شود و از بردن بچه ها به محضر خودداری نمائید و فقط بزرگتر های دو خانواده حضور داشته باشند.

مسلما شما تنها عروس و داماد محضر مورد نظر نیستید، بنابراین خیلی زود یا خیلی دیر به آنجا نروید تا اگر قبل یا بعد از شما، عقد کنان دیگری در حال انجام بود، تداخل و بی نظمی ایجاد نشود.

وقتی به محضر می روید یک سبد گل همراه داشته باشید. البته قطعا شما خودتان گل هستید، اما بودن یک سبد گل زیبا عکسهای شما را زیباتر خواهد کرد و به زیبایی مراسم نیز می افزاید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}