نکات مهم عقد آسان

نکات مهم عقد آسان

محضر عقد و دفتر ازدواج شیک با قیمت مناسب

اگر در آستانه ازدواج هستید و دنبال دفتر عقد مناسب و شیک هستید و قیمت های سر سام آور شما را دچار دلهره و نگرانی کرده است باید گفت با رعایت چند نکته کوچک شما می توانی د از شر همه این هزینه های اضافی راحت شوید.

یکی از این نکات این است که شما به فکر همسری مناسب برای خود کسب آرامش زندگی در کنار او باشید در جامعه ای که زندگی می کنیم وضعیت اقتصادی همه خانواده ها در حال نوسان است.

همه ما فقط یک بار ازدواج می کنیم و برای این شب خاص آرزو های بسیاری را در سر می پرورانیم و رسیدن به این آرزو ها برای همه قابل احترام است اما باید قدری واقع بین باشیم  و روی این مسئله فکر کنیم.

رسیدن به آرزویی که فقط یک شب دوام دارد و باعث فشار مالی بر دوش خانواده میشود ارزش برگزاری مجالس م جلل و پر زرق برق را دارد؟

ازدواج های کم هزینه و آسان

بیشترین هزینه هایی که در آستانه عقد دو خانواده متقبل می شوند خرید حلقه، لباس عروس و ملزومات عقد مجلل است

شما می توانید کمی از توقعات خود کاسته و از ساده ترین نوع حلقه طلا و لباس عروس استفاده کنید.

امروزه روز ساده زیستی زیبا زیستی است که هیچ گاه از مد نمی افتد.

علم روانشناسی و شریعت اسلام، در امر ازدواج، ابتدا بر تعقل اشاره می کند و سپس به دور شدن از چشم و هم چشمی و اجتناب از گرفتار شدن در تجملات بیمارگونه تاکید می کند.

تعیین مهریه برای ثبت ازدواج

به تازگی مهریه هایی که عروس خانم تهیین می کنند کمی برای داماد ها استرس زا شده است مهریه هدیه ای است که داماد به عروس هدیه می دهد ولی مهریه را پدر عروس تعیین می کند.

مهریه عند المطالبه است یعنی هر وقت که خانم اراده کند مرد باید آن را پرداخت کند ولی اگر عند الاستطاعه باشد هر زمان که مرد داشت می تواند پرداخت کند.

بهتر است که برای بهبود زندگی خود مهریه را زیاد سنگین تعیین نکنید و برای دوام زندگی آن را عند الاستطاعه در عقد خود ذکر کنید.

بهترین مقدار مهریه که قانون جمهوری اسلامی آن را تعیین کرده است 110 سکه تمام بهار آزادی است که مرد می تواند به صورت تقصیط به خانم تقدیم نماید.

افزایش یا کاهش مهریه

پس از تعیین مهریه عروس خانم و ثبت در دفتر ازدواج عروس خانم می تواند مهریه خود را کامل یا بخشی از آن را به آقا داماد ببخشد.

در این صورت باید به محضر رفته و آن را ثبت نمایند.

حدود 4 سال می شود که دیگر دفتر ثبت عقد و ازدواج مهریه ای به هیچ مقدار حتی اندازه یک سکه را عقد نامه اضافه نمی کنند.

برای این کار اول باید طلاق بگیرند بعد از آن به مهریه را افزایش دهند و لی برای کاهش مهریه هر زمان می توانند به دفتر ثبت اسناد رسمی مراجعه نمایند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}