صیغه

صیغه

صیغه

تسویه حساب

برخی از زنان استدلال می کنند که مهریه(یک هدیه، چه مادی یا اخلاقی، شوهر به همسرش) توهین به زن و احساسات او است.

علاوه بر این، آنها این را به عنوان یک قیمت برای زن پرداخت شده توسط انسان در صیغه می دانند، پاسخ شما به آنها چیست؟مهریه قیمت زن نیست.

با این حال، این یک هدیه است به عنوان خدا، عادلانه ترین، گفت: (و زنان را به عنوان هدیه رایگان خود را، اما اگر آنها خود را خوشحال به تسلیم شما بخشی از آن، سپس آن را با لذت و با نتیجه مطلوب بخورید.).

بنابراین، این می تواند یک کپی از قرآن باشد یا بخشی از آن را تدریس کند یا هر آنچه که شوهر و همسر بر آن توافق دارند.

شرایط صیغه

شرایط صیغه چیست و فرم قرارداد چیست؟

زن باید بگوید که من خودم را ازدواج کرده ام و او باید مدت زمان و پاداش را اعلام کند. مرد باید بگوید که او ازدواج کرده است. دوره زمانی باید تعریف شوند.

زن باید آزاد باشد: (او باید ازدواج نکند و دوره ای را که باید پس از آخرین ازدواجش متعهد باقی بماند، به پایان برساند. زن باید مسلمان باشد یا از مردم کتاب (مسیحی یا یهودی) باشد.

اجازه داده می شود که صیغه با یک باکره در صورتی که او یک فرد بزرگسال است، از آنجایی که او حق خود را بدون اجازه از سرپرست خود می خواهد.

اما سایر ملاحظات باید در نظر گرفته شود – مانند شهرت بد که دختر ممکن است بدست آورد یا آنکه او ممکن است خودش را در یک وضعیت خطرناک قرار دهد، زیرا غیر قانونی است که در قانون اسلامی حتی اگر ازدواج کرده باشد، به خطر بیفتد.

ازدواج موقت

س: آیا فرم قرارداد در حال نوشتن شرایطی برای اعتبار ازدواج موقت است؟

برای نوشتن معتبر نباید نوشته شود، در حالی که تایید قرارداد با نوشتن مجاز و حتی ترجیح داده می شود.

صیغه

آیا ازدواج موتا قانونی است؟ شرایط آن چیست و چگونه انجام می شود؟الف: مسلمانان به اتفاق آرا به مشروعیت “موته” توافق کرده اند.

بسیاری از حدیث ها نشان دادند که در طول عصر پیامبر و همچنین در دوران حبس ابوبکر و بخشی از عمر نیز درگیر آن شده است. بعدها، نظر قانونی فرقه های قانونی، به غیر از فرقه شیعی، آن را نامشروع (حرام) نامید.

در حالی که شیعیان هنوز آن را مشروع (حلال) می دانند.ازدواج موتا نیز “ازدواج شکننده” نامیده می شود، زیرا آن را با یک زمان مشخص محدود می کند که در پایان آن بدون طلاق پایان می یابد.

بنابراین، آن را از “ازدواج دائمی” متفاوت است که به یک زمان معین محدود نمی شود؛ و تا زمانی که طلاق داده نشود، محکوم نخواهد شد.

ازدواج موتا از بسیاری جهات شبیه به ازدواج دائمی است، در حالی که در موارد زیر متفاوت است:اولا، در شکل شفاهی قرارداد، الگوی (الرمراق) و دوره باید بیان شود. فرم است

الف-زن باید به مرد بگوید: من خودم را جشن می گیرم و سپس او دوره زمان و پاداش را می گوید.
ب مرد می گوید: من قبول میکنم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}