صیغه ازدواج موقت

صیغه ازدواج موقت

طریقه خواندن صیغه موقت

اگر زن و مرد بخواهند خودشان صیغه عقد را بخوانند، بعد از آن که مدت و مهریه معین شد، زن باید بگوید:

زوّجتُکَ نفسی فی المّدت المعلومۀِ علی المهرِ المعلوم؛

من خودم را به همسری تو در آوردم با مدت معین و با مهر معین.

بعد باید مرد بگوید: 

قَبِلتُ؛  قبول کردم.

صیغه موقت را می توان یکی از طرفین بخواند. مثلا مرد صیغه موقت را می خواند اول باید از خانم این سوال را بپرسد که ایا من وکالت دارم که شما را در مدت معلوم و مهر معلوم شده به عفد خود در بیاورم؟

و زن در جواب باید بگوید : آری.

و به این صورت است که صیغه موقت ببن زن و مرد جاری می شود .

زوّجتُ موکّلتی لنفسی لنفسی فی المدت المعلومۀ علی المَهر المعلوم؛

من موکّلم را به ازدواج خود در آوردم در مدت و مهر مشخص شده.

سپس دوباره مرد می‌گوید:

قبلت لنفسی هکذا؛

قبول کردم برای خودم این طور.

بیش‌تر مراجع تقلید معتقدند که اگر امکان خواندن صیغه‌ی عقد به زبان عربی نباشد، می‌توانند ترجمه آن را به فارسی یا هر زبان دیگری بخوانند و لازم نیست وکیل بگیرند.

چند نکته مهم:

صیغه موقت احکامی را دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید به همین منظور شما می توانید با مراجه به سایت و یا دفتر مرجع تقلید خود از انها اطلاع پیدا کنید .

در صیغه موقت حتما باید مدت صیغه و مقدار مهریه صیغه ذکر شود و اگر شروطی وجود دارد نیز باید گفته شود تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

بعد صیغه عقد خوانده شود بنا به نظر بسیاری از مراجع تقلید دختران باکره ای که تا به حال ازدواج نکردند باید اذن پدر را داشته باشند تا صیغه محرمیت خوانده شود.

کسانی که اذن پدر را هنگام اولین ازدواج یا صیغه ندارند عقدشان صحیح نیست.پس بهتر است از درهنگام عقد اذن پدر را داشته باشند تا دچار تردید در ازدواج و مشکل نشوند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}