سفره عقد | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران |پیوند مهر افزا

سفره عقد

سفره عقد در فرهنگ ایرانی، جایگاه ارزشمندی داردسفره عقد در قومیت های مختلف کشور و در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه ایبر اساس قومیت های مختلف ایران سفره عقد حال و هوای دیگری گرفته است

و با گذر زمان صورت مدرن تری چیدمان می شود.

جایگاه سفره عقد:

از گذشته تا به حال سفره عقد را رو به قبله پهن و تزئین می کردند و عروس و داماد رو به قبله و روشنایی می نشستند .
زیبایی و ارزش سفره عقد تجملات و صرف هزینه های بسیار زیاد نیست بلکه زیباییش در سادگی بیان می شود

رنگ ها در سفره عقد:

از گذشته رسم بوده است که رنگ سفره عقد را سفید انتخاب کنند. زیرا رنگ سفید نماد صلح، آرامش، امنیت، سپیدبختی، پاکدامنی و بی گناهی است.
تلفیقی از رنگ های کرم، نباتی و طیف های رنگی آن نیز می تواند جلوه ی زیباتری به سفره ی عقد ببخشد. از تورهای رنگی هم  برای تزئین سفره ی عقد می توان استفاده کرد.

به شرطی که در خدمت کار باشند و باعث شلوغ تر شدن سفره ی عقد شما نشوند. سفره ی عقد را می توان گرد، مستطیل یا بیضی و متناسب با اندازه ی اتاق عقد تهیه کرد.
شما در سفره ی عقد، مجموعه ای از رنگ ها را در اختیار خواهید داشت که همه ی آن در زیر سایه ی رنگ های سفید و نباتی خودنمایی می کنند.

گل های طبیعی، میوه، شیرینی، تزئینات مربوط به گردو، بادام، فندق و غیره می توانند جلوه ی زیبایی به سفره ی عقد ببخشند.

سعی کنید رنگ هایی را در کنار هم قرار دهید که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و با رنگ ظروف، دسته گل، لباس و رنگ خود سفره هماهنگ باشند.
استفاده از سفره ی ترمه، اصالت و زیبایی خاصی دارد؛ اما باید توجه کرد که وسایلی که روی این سفره چیده می شوند باید سنتی باشند و رنگ ها باید هماهنگ با رنگ سفره باشند تا جلوه و زیبایی بیشتری داشته باشد

 سفره ی قند سابیدن روی سر عروس و داماد:

برای سفره ی قند می توان از پارچه ی ساتن یا حریر به رنگ های سفید، نباتی یا سبز استفاده کرد. قند را اغلب دختران دم بخت یا زن های تازه عروس شده روی سر عروس و داماد می سابند.

این سفره باید حین خواندن خطبه ی عقد روی سر عروس و داماد قرار بگیرد و قند های تزئین شده بالای سرآن ها سابیده شود.