سفره عقد و گل آرایی آن

سفره عقد و گل آرایی آن

سفره عقد و گل آرایی آن

سفره عقد یا اتاق عقد  یکی از سفره‌های سنتی قدیمی ایرانی می باشد که در مراسم عقد و ازدواج  عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و برای شروع زندگی مشترک خود به خطبه عقد گوش می‌دهند.

 

اجزای اصلی و جزئیات مورد استفاده در سفره عقد به گواهی تاریخ یکی از رسوم و گزینش هایی است  که در نظر پیشینیان بی حکمت و بی دلیل نبود . در واقع گستردن بساط عقد پیش از عروس و داماد نوعی کارت تبریک گویا با آرزوی سعادت برای زوج جوان بود .

با این هدف وبه این مضمون هر ترکیب و ماده ای که در این سفره به کار می رفت ، معنایی ویژه و زیبا در خود داشت برای مثال در میان آنها ظرف هایی از شیرینی و نان پنیر وسبزی، جام هایی از عسل و ماست که کنایه‌ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد .

تخم مرغ نمادی است برای باروری و زایش اولاد توسط عروس ونان نمادی برای برکت ورزق ورورزی است.نبات برای شیرین کامی و…

گل آرایی در مراسم عقد و عروسی آنقدری بااهمیت می باشد که نمیتوان این مراسم های به یادماندنی را بدون گل آرایی متصور شد .

گل آرایی در مجلس عقد یکی از مهم ترین قسمت های جدانشدنی این مراسم می باشد که کار آسان و پیش پا افتاده نمی باشد به دلیل اینکه بسیار سخت می باشد و به تخصص احتیاج دارد.

سفره عقد با گل طبیعی یکی از انواع مدلها می باشد. قرار دادن گل در سفره عقد نمادی از شادابی و تازگی در زندگی می باشد و موجب جذاب شدن سفره عقد می شود.

در سفره عقد می توان از گل طبیعی و یا گل مصنوعی استفاده کرد ولی در صورتی که از گل طبیعی استفاده کنیم مناسب تر است زیرا عطر و بوی گل طبیعی در فضا پراکنده می شود.

همچنین می توانیم ترکیبی از گل های مصنوعی و طبیعی را در کنار یکدیگر بکار ببریم.

تزیین سفره عقد با گل طبیعی می تواند در طرحهای گوناگونی انجام شود. هر اندازه تعداد و تنوع گلها بیشتر باشد تزیین اتاق عقد زیباتر انجام می شود.

معمولا عروس و داماد ها تمایل دارند که اتاق عقدی زیبا داشته باشند و گل آرایی سفره عقد و اتاق از پارامترهای مهم در زیبایی و خاص بودن می باشد.

در طراحی و گل آرایی اتاق عقد و سفره عقد بر اساس فصل سال ، می توان از گل های گوناگونی استفاده کرد ولی به طور معمول از گل رز ، گل لیلیوم ، گل شیپوری ، گل مریم ، گل ارکیده و گل لیسیانتوس استفاده می شود..

انتخاب نوع گل، رنگ، نوع چیدمان گل و ظروف مورد استفاده در گل آرایی اتاق عقد و میز عقد نقش قابل توجهی در زیبایی و کیفیت مراسم دارد. همچنین می توان از گل به عنوان یکی از مهمترین پارامتر برگزاری یک مراسم زیبا نام برد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}