برخی نکات در رابطه با سفره عقد 

برخی نکات در رابطه با سفره عقد 

برخی نکات در رابطه با سفره عقد

فلسفه قند ساییدن بر سر عروس و داماد در مراسم عقد چیست؟

سابیدن قند در مراسم عقد بر سر عروس داماد خود یک فلسفه بسیار زیادی دارد.

ولی ما در این جا به یک نکته از این فلسفه می پردازیم و آن این است که زنانی که در زندگیشان خوشبخت هستند یک پارچه سفید از جنس ساتن بالاسر عروس و داماد می گیرند و بر روی آن قند می سابند تا با این کار شیرینی و خوشبختی شان بر سر عروس و داماد بارش پیدا کند .

همچنین در مراسم عقد کنان به رسم یادگاری مهمانان هدیه‌ای به عروس و داماد نیز می‌دهند

هزینه طراحی و ساخت سفره عقد چقدر است؟

هزینه های قیمت  طراحی سفره عقد متفاوت است یعنی بستگی به نوع سبکی که انتخاب می کنید دارد .معمولا قیمت ها از یک ملیون تومان شروع می شود ولی قیمت مشخصی ندارند

بسیاری از طراحان سفره عقد هر قیمتی که دوست داشته باشند به مشتری‌ها ارائه می‌دهند اما هرچه در سفره از اشیاء گران قیمتی استفاده شود قیمت طراحی‌های سفره نیز بیشتر می‌شود.

چند نوع سبک ایرانی برای طراحی سفره عقد وجود دارد؟

ایرانی‌ها و افراد محلی بر اساس آداب و رسوم خود سفره‌های متفاوتی طراحی می‌کنند. در بعضی از استان‌ها حتی رسم است که دوغ، ماست و کره نیز در سفره‌ها وجود داشته باشد.

اما به طور کلی براساس سلیقه و آداب و رسوم هر شهر سفره عقد‌های سنتی متفاوتی در مناطق مختلف کشور طراحی می‌شود.

 

علت وجود شاخه نبات و نان و پنیر و سبزی به خاطر چیست؟

شاخه نبات نماد شیرینی دوران زندگی است و هر کدام از طراح‌های سفره عقد بر اساس سلیقه زوج‌ها و خودشان طرح‌های مختلفی را روی شاخ نبات اجرا می‌کنند.

نان و پنیر و سبزی نشانگر وسعت روزی است و سبزی نیز نمایانگر سرسبزی و سلامتی است.وجود نان  و پنیر و سبزی در سفره بسیار ضرورت دارد.اسفند نیز به خاطر دور شدن عروس و داماد از حوادث بر سر سفره قرار می‌گیرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}