Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
سفره عقد | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

سفره عقد

سفره عقد

سفره عقد

وجود سفره عقد یکی از رسم های جالب ایرانی ها است .در کشور ما رسم بر این است که جشن مراسم عروسی بعد از بله گفتن عروس خانم بر پای سفره عقد اجرا می شود .بسیاری از خانواده ها هستند که جشن عقد باشکوه می گیرند.

وجود سفره عقد برای همه بسیار مهم است و هرکس بنا به سلیقه ای که دارد می چیند.برخی افراد سفره عقد سنتی را می پسندند برخی دیگر تمایل دارند که سفره عقد در منزل باشد و گروهی به سفره عقد های لوکس عقد های لوکس تمایل دارند .

وسایل این سفره هم که برای تزیین آن بکار می روند، در این میان اهمیت خاصی دارند و در هر گوشه ای از خاک کشورمان مردم بنا به عقاید و سنت های قومی و یا مذهبی آن منطقه سفره عقدشان تا حدودی ممکن است متفاوت باشد.

مکان سفره عقد می تواند هر جایی (حتی باغ عروسی) باشد ولی معمولا در مکان های بسته مانند خانه یا تالار برگزار می شود تا علاوه بر راحتی افراد دعوت شده، حریم خصوصی عروس و داماد هم حفظ شود.

همه ما این نظر را داریم زمانی که عروس داماد پای سفره عقد نشسته اند و با عشق به یکدیگر بله می گویند احساسی ترین شب عروسی است . بنابراین باید در طراحی و اجرا تشریفات و خدمات دقت لازم حتما لحاظ شود .

سفره عقد یکی از سنت ها و رسم های ایران باستان محسوب می شود .و هر یک از اجزای سفره برای خود نماد ، فلسفه و تاریخی دارد و پیامی را به عروس و داماد می دهد .

به عنوان مثال: نان به نشانه برکت، نبات به نشانه شیرینی  زندگی، تخم مرغ نماد تداوم نسل، سبزی به نشانه سرسبزی و خرمی، گل به نشانه شادی و شادمانی زوج در طول زندگی شان،آینه به نشانه پاکی و زلال بودن دلهای عروس و داماد نسبت به یکدیگر، شمع به نشانه روشنایی و کله قند هم به نشانه خوش کامی و شیرین شدن زندگی مشترک شان در کنار یکدیگر بکار برده می شود (به همین دلیل بطور سنتی دو کله قند بالای سر عروس و داماد به هم ساییده می شود) .

همچنین مطابق سنت های کهن کشورمان برای سلامتی عروس و داماد هنوز هم در بسیاری از نواحی کشورمان، اسپند (اسفند) دود می کنند که این سنت زیبا هم زیبایی خاصی به این مراسم می بخشد و گذاشتن عسل در دهان عروس و داماد توسط یکدیگر که این هم به نشانه شیرینی و خوشبخت شدن در کنار همدیگر است و البته این سنت علاوه بر کشورمان در برخی از کشورهای دیگر هم رواج دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}