نکات زندگی مشترک

نکات زندگی مشترک

نکات زندگی مشترک

بسیاری از جوانان به دلیل اینکه آگاهی لازم از زندگی مشترک و زناشویی ندارند  در زندگی مشترک دچار مشکل می شوند و گاه این مشکلات به خانواده کشیده می شود .

زوجین اگر بدانند که با صحبت کردن با یکدیگر در آرامش باعث می شود بسیاری از مشکلات به خودی خود حل می شود دیگر بر سر مسائل پوچ و بی اهمیت مشکلی پیدا نمی کنند

آنها با بیان علاقه و ابراز آن می توانند بسیاری از مسائل را حل کنند اما قبل از آن باید این علاقه را در خود روشن سازی کنند

آرامش در هر زندگی دارای ارزش والایی است هر کسی که ازدواج می کنند و تشکیل خانواده می دهد آرامش و خوشبختی زندگی خود را در الویت قرار می دهد .

بسیاری از زندگی های امروزه را که می بینیم آرامش در آنها وجود نداد ودچار هرج و مرج شده اند، در این جا نکاتی را بیان می کنیم که باعث رضایتمندی و آرامش در زندگی مشترک باشد

هرگز از چیزهایی که ندارید، بیش از حد شکایت نکنید

مردم دنیا دسته ای هستند که همیشه در حال شکایت از همه چیز هستند دسته دوم آن دسته ای هستند که با کوچکترین چیزها خوشحال می شوند خوشحالی خود را به دیگران انتقال می دهند این دسته از مردم باعث شیفتگی بیشتری می شوند

به او بگویید که او بهترین زن یا مرد در تمام دنیاست

ممکن است همسر شما از نظر اقتصادی خیلی بالا نباشد و شاید تحصیلات عالیه هم نداشته باشد ولی یک ویژگی بارز دارد و آن هم این است که توانسته شما رو مشتاق و جذب خود کند.

او تمام تلاشش را برای اینکه زندگی بهتری برای شما بسازد انجام می دهد.ممکن زمانی برسد که در کارش دچار شکست شده باشد و باعث افسردگی  همسرتان شود .

در این حال بهتر است که به او بگووید او تمام تلاشش را برای ساخت یک زندگی بهتر انجام داده است و از او دیگر انتظاری ندارید و خیلی خوشحال هستسد که او را در زندگی خود دارید

تعریف کردن از همسر خود را فراموش نکنید

گاهی اوقات زوجین چنان در کار و زندگی خود غرق می شوند و بار مسئولیتشان زیاد است که فرصتی برای آراستگی خود پیدا نمی کنند .

بهتر است در چنین شرایطی بیشتر از قبل از همسرتان تعرف کنیدو به او بگویید چقدر چهره اش را دوست دارید و با لا رفتن سن نسبت به بیشتر از قبل به او علاقمند هستید.

هرگز از گفتن دوستت دارم به همسرتان خسته نشوید

همسر شما بیشتر اوقاتش را در محل کار می گذراند و برای آسایش خانواده اش تلاش می کند. او انتظار دارد از همسرش عشق و محبت را دریافت کند پس هیچ گاه در گفتن کلمه “دوستت دارم” خساست به خرج ندهید.

به خودتان توجه کنید

مراقبت از جسم و سلامتی خود، مراقبت از پوست و مو و زیبایی‌تان را فراموش نکنید. با این کار علاقه او کمرنگ نخواهد شد؛ برعکس توجهش به شما بیشتر شده و اینکار او را خوشحال‌تر و راضی‌تر می‌کند.

از مقایسه کردن یکدیگر بپرهیزید

هیچگاه همسرتان را با بقیه اشخاص مقایسه نکنید زیرا انتقاد دشمن صمیمیت است .مقایسه با دیگران باعث جریحه دار شدن غرورش می شود.

برای بهبود زندگی خود بهتر است از هر کار کوچکش تشکر کنید که تا متوجه شود برای شما مهم است و تلاش بیشتری برای زندگی مشترتان انجام دهد.

شک و بدگمانی‌های افراطی

از شک بی خودی و حساب پس گرفتن همسرتان بپرهیزید زیرا سوءظن بیش از حد مرد را به ستوه آورده و خسته می شود و ممکن است او را به سمتی که از ان هراس دارید بکشاند.

بی‌توجهی به ظاهر

بعد از ازدواج هیچ‌گاه از ظاهر خود غافل نشوید. از ژولیدگی و نامرتب بودن و گاه عدم رعایت مسائل بهداشتی پرهیز کنید.

با رسیدگی به ظاهر خود به همسرتان نشان دهید که او چقدر برای‌تان مهم است و همیشه می‌خواهید در کنارش خوب و زیبا باشید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}