دلایل طلاق زوجین

دلایل طلاق زوجین

دلایل طلاق زوجین

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود زوجها تصمیم بگیرند از هم جدا شوند.امروزه بسیار از زوجین را می بینیم که پس از مدت زمان کمی از ازدواج شان تصمیم به طلاق می گیرند و زندگی مشترکی که برای آن رویای بلند مدت برای خود ساخته بودند خراب میکنند.

ما در اینجا نکاتی  را که باعث جدایی زوجین می شود را جمع آوری کرده ایم امیدواریم با مطالعه این نکات توانسته باشیم جلوی بسیاری از طلاق ها را بگیریم.

در ذیل به عوامل طلاق می پردازیم .با ما همراه باشید.

  • خیانت

17 درصد طلاق ها به دلیل خیانت است ولی بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که هیچ وقت خیانت عامل اصلی طلاق و جدایی نسیت.

بلکه میتواند نشان دهنده آن باشد که پایه این زندگی خیلی وقت است که سست شده و هر آن احتمال فرو ریختگی را دارد .ولی روانشناسان یکی از عوامل طلاق را خیانت می دانند .

  • خشونت

طلاق به دلیل خشونت فرقی نمی کند که از چه نوع باشد می تواند جدایی از نوع خشونت فیزیکی و یا خشونت رو حی و روانی باشد .

معمولا اثبات نوع دوم به مراتب سخت تر است چون خشونت روحی و روانی می تواند تحقیر و یا ناسازگاری باشد.

  • سازگاری و عدم تفاهم

برخی از زوجها بخاطر فشارهای والدین و اطرافیان و یا فقط بخاطر احساس تنهایی در ازدواج عجله می کنند و بعد از مدتی متوجه می شوند که با همسر خود تفاهم ندارند و سازگار نیستند.

علاوه براین اعتقادات و رفتار آدمها در طول زمان تغییر می کند و ممکن است زوجی که ۱۰ سال بیش باهم تفاهم و سازگاری داشتند در حال حاضر با هم سازگار نباشند.

  • فقدان ارتباط

بسیاری از افرادی که از همسرانشان جدا شده اند می گویند هرگز به صحبتهای همسر خود در هنگام دعوا و مشاجره گوش نمی کردند و اهمیت نمی دادند.

ارتباط ر ازدواج بسیار مهم است و اگر زوجی احساس کنند که نمی توانند با یکدیگر صحبت کنند مشکلاتشان حل نشده باقی می ماند.

  • فرزندان

فرزندان گاهی باعث ایجاد اختلاف بین پدر و مادر خود می شوند والدین فرزندان گاهی یک تصمیماتی برای فرزندان خود می گیرند و قوانینی را وضع می کنند که یکی از طرفین این نوع تصمیمیات و قوانین را قبول ندارد و رفته رفته مشاحرات در این باره بالا رفته و تبدیل به یک اختلاف بزرگ می شود.

  • برآورده نشدن توقعات

یکی از زوجها و گاهی هردوی آنها ممکن است احساس کنند که ازدواجشان آن چیزی نیست که آنها می خواستند .

بعضی ها دوست ندارند که ازدواجشان یک ازدواج معمولی باشد و احساس می کنند که همسرشان توقعات آنها را برآورده نمی کند مخصوصا” اگر آنها فرهنگها و اعتقاد مذهبی متفاوتی داشته باشند.

  • پول

اگر نگرش زوجهای جوان به پول و مسائل مالی خیلی متفاوت باشد این موضوع باعث می شود درمورد مسائلی مالی خانه به توافق نرسند ودچار اختلاف شوند.

مثلا” اگر یکی از زوجها خسیس باشد و دیگری ولخرج ، اختلافات و درگیریهای زیادی در بین آنها بوجود می آید که ممکن است حتی منجر به طلاق شود.

  • اعتیاد

هر نوع اعتیاد باعث بوجود آمدن مشکلات و اختلافات شدید در ازدواج می شود .

منظور از اعتیاد فقط اعتیاد به مواد مخدر ، سیگار و الکل نیست ، حتی اعتیاد به قمار ، خرید واینترنت هم می تواند باعث بروز مشکلات جدی در ازدواج شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}