دلایل رواج پیدا کردن ازدواج موقت 

دلایل رواج پیدا کردن ازدواج موقت 

دلایل رواج پیدا کردن ازدواج موقت

در این مقاله ما قصد داریم در رابطه با  دلایل رواج پیدا کردن ازدواج موقت گفتگو کنیم درباره این موضوع بحث کنیم و ریشه رواج پیداکردن ازدواج موقت در کشور ایران را بیابیم .

مسئله دلایل رواج پیدا کردن ازدواج موقت چند بعدی است که باید از همه جوانب برسی شود ازدواج موقت در زنان و مردان و همین طور در افراد متاهل و مجرد نیز متفاوت است.

 دلایل ازدواج موقت در میان زنان

یکی از مهم ترین دلایلی که زنان  به ازدواج موقت روی می آورند مسائل اقتصادی است که باعث می شود زنان ازدواج موقت انجام دهند.

زنانی که برای گذراندن زندگی خود به قدم در این راه می گذارند افرادی قابل احترام هستند زیرا برای گذراندن زندگی خود پا در هر راهی نگذاشته برای خودشان قوانینی را رعایت می کنند .

یکی دیگر از دلایلی که زنان ازدواج موقت انجام می دهند ممکن است این باشد که در گذشته ازدواج نا موفقی داشته اند و ترس از این موضوع و قرار گردن در شرایط مشابه باعث می شود که به سمت ازدواج موقت بروند.

دلیل دیگر گرایش به ازدواج موقت به زنانی بر می گردد که در گذشته ازدواج ناموفقی داشته اند و نمی خواهند دوباره در موقعیت مشابه قرار گیرند اما نیاز به تکیه و همراهی در زندگی خود دارند.

در گروهی دیگر هم که در گذشته سابقه تاهل را دارند بحث غرایز جنسی و نیازهای فیزیکی مطرح است بنابر این می توانیم بگوییم که این سه دلیل شاخص ترین علت گرایش زنان به ازدواج موقت است.

دلایل ازدواج موقت در میان مردان

دلایل ازدواج موقت مردان مجرد و متاهل متفاوت است و باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.یک مرد مجرد برای شروع زندگی باید پشتوانه مالی داشته باشد و بتواند یک زندگی را اداره کند.

همچنین برگزاری مراسم عروسی و داشتن مسکن از ملزومات است که بسیاری مجردین ما این شرایط را ندارند و داشتن این شرایط کمی زمان بر است .

به همین دلیل مردان مجرد برای که نیاز های جسمی و روحی خود را بر طرف کنند به سمت ازدواج موقت می روند که هم در هزینه ی زندگی مشترک کمتری داشته باشند و هم اینکه نیاز های خود را رفع کنند .

اما در میان متاهلین شاخص ترین دلیل، تنوع طلبی جنسی است که افراد می خواهند تجربه های متفاوت در این زمینه داشته باشند.

دلیل دیگر نیز آن است که در عقد دائم بنابر دلایل خاصی مانند نبود مهارتهای زندگی، ممکن است که زندگی زناشویی رنگی خاکستری به خود بگیرد و زن و شوهر با وجود حفظ ظاهر در عمل راه خود را از هم جدا کنند.

در این صورت پیش می آید که مردان متاهل برای فرار از انزوای عاطفی و روانی به ازدواج موقت روی می‌آورند.

برخی نیز با وجود داشتن پایگاه عاطفی برای تجربه کارهای هیجان انگیز، بیمار گونه و رفتار های جنسی نا متعارف که این روزها در حال افزایش است به این سمت می روند زیرا که از نظر قانونی و هزینه ای نسبت به راههای دیگر برایشان به صرفه تر است

ما در این مقاله دلایل رواج ازدواج موقت در زنان و مردان مجرد و متاهل را مورد بررسی قرار دادیم امیدواریم که مفید واقع شده باشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}