دلایل اصلی طلاق چیست؟

دلایل اصلی طلاق چیست؟

دلایل اصلی طلاق چیست؟

متاسفانه بسیاری از روج های جوان هستند که از همان روز های نخست زندگی مشترک شان این اجازه را به خانواده های خود می دهند که در زندگی مشترک و نو پایش دخالت کنند

و گاهی همین دخالت ها که از سر دلسوزی است منجر به از هم پاشیدن یک زندگی می شود. بیشتر زوج ها به دلیل وابستگی زیادی که به خانواده هایشان دارند این اجازه را به خانواده ها می دهند.

ولی بعد از ازدواج باید کمی این وابستگی ها کم شود و مشکلات زندگی مشترک را داخل خانواده جدیدی که تشکیل داده اند با همسرشان رفع و رجوع کنند

ما برخی از دلایلی که منجر به طلاق می شود را برای شما آورده ایم ممکن است خیلی از شما با این مشکلات رو به رو شده باشید و هم اکنون زندگی شاد و خرمی دارید .

امیدواریم که همیشه زندگی بر پایه عشق و علاقه شادی داشته باشید ولی بهتر است که  این مشکلات را بدانید و زندگی تان را بهتر مدیریت کنید

از دلایل طلاق می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1 – یکی از عوامل طلاق می تواند مشکلات مالی باشد؛متاسفانه این روز ها اکثر مردم در تامین نیاز های اولیه زندگی خود دچار مشکل مالی هستند.

بسیاری از اختلافات و مشکلات زندگی که منجر به طلاق می شود مشکل مالی است..

2- 80 درصد مردم دارای الگوهای رفتاری اشتباه هستند، ولی فکر میکنند درست رفتار میکنند. 18 درصد مردم بیماری جدی روانی دارند و تنها 2 درصد انسانها هنجارهای رفتاری درستی دارند.

بنابراین تنها 2 درصد مردم رفتار درست با همسرشان را بلد هستند

3- این روز ها اکثر جوان ها می گویند که :”ما عشق ازدواج کردیم” در صورتی که یا یک هیجان بوده و یا یک آشنایی سطحی قبل از ازدواج بوده که بعد از ازدواج دچار مشکل شده اند.

4- مردم ایران اهل مطالعه، مشاوره و کلاسهای آموزشی نیستند تا بتوانند مشکلات رفتاریشان را حل کنند. یکی از دلایل عدم مطالعه مردم ما این است که کلا اعتماد به نفس کاذب فرهنگی داریم و فکر میکنیم همه چیز را می دانیم.

5- همه ما معتقدیم که ما اخلاق بسیار خوبی داریم و مشکل از طرف ما نیست و این همسرمان است که بد اخلاقی و بد قلقی می کند.

6- اکثر زوجهای ایرانی خواسته یا نا خواسته نیازهای عاطفی ، روانی و زناشویی همسرانشان را تامین نمی کنند.
7-نبودن آموزشهای کافی رفتاری ، عاطفی و زناشویی چه قبل و چه بعد از ازدواج به اختلافات بیشتر دامن میزند. .

8- مرغ همسایه غاز است !

اکثر مردم فکر میکنند سرشان کلاه رفته و همسر دیگران بهتر از همسر آنهاست، در حالیکه طبق آمار موثق فوق تنها 2 درصد مرغها غازند!

بنابراین حسرت همسر دیگران را نخورید. قضیه همان ” تا زیر یک سقف نرفتن و معلوم نشدن عیب های پنهان” است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}