تفاوت سنی در ازدواج

تفاوت سنی در ازدواج

تفاوت سنی در ازدواج

موضوعی که امروزه بسیار مورد بحث قرار میگیرد، تفاوت سنی در ازدواج های مدرن است.

موارد بسیاری  را دیده یا شنیده ایم که دختران جوان تن به ازدواج با مردان مسن میدهند. یا از بین چند خواستگار خود ترجیح شان به ازدواج با مسن ترین انها می باشد.

این مسئله ناشی از وجود امکانات و وضعیت مالی مناسب مرد است و دختر با این انتخاب سعی به داشتن زندگی با امکانات و رفاه هرچه بیشتر است.

ضمن اینکه با توجه به اختلاف سنی مرد وابستگی احساسی بیشتری پیدا میکند.

در این صورت است که دختر احساس میکند که زندگی با افراد مسن تر موجب پایدار تر بودن زندگی زناشویی، نسبت به مردان جوان تر است.

اسیب شناسان اظهار داشته اند که: این اختلاف سنی بین زن و مرد با توجه به گذشت زمان و پا به سن گذاشتن مرد، موجب مشکلات بسیاری میشود.

از جمله مشکلات جنسی و عدم توانایی تفریحات مناسب سن همسر و … که هرکدام به خودی خود میتواند عرصه را به زن تنگ کرده و  باعث جدایی بشوند.

تفاوت سنی بین زن  و مرد باید 10 سال باشد که بیشتر از این میتواند به نفع جامعه و زندگی شان  نباشد.

همچنین اسیب شناسان جامعه در رابطه با بالاتر بودن سن زن نسبت به مرد گفته اند: زمانی که مردی خانمی بزرگتر از خود را برای همسری انتخاب میکند، نه در تمامی موارد اما اکثر انها از روی هوس و یا باز هم از روی مسائل مادی است.

این نوع از ازدواج ها برای خانواده ها و جامعه بسیار خطرناک است. خواهش اسیب شناسان توجه و اهمیت بیشتر خانواده ها به انتخاب همسر و ازدواج فرزندانشان است

از این رو جامعه در وضعیت هشدار به سر میبرد و رسانه ها باید به خانواده ها در این باره اگاهی بیشتری بدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}