تشریفات مدیران

تشریفات مدیران

آموزش تشریفات برای مدیران

مدیران تشریفات و خدمات باید برخی از آداب رفتاری را یاد بگیرند این مدیران باید بدانند که در مراسمات،مجالس ،رستوران و یا مهمانی ها و نمایشگاه ها چگونه با ارباب رجوع رفتار کنند .

این مکان هایی که گفته شد معمولا شلوغ ترین مکان است و طرز رفتار مدیران بسیار مهم است .

اصول تشریفات

یکی از مهم ترین اصول در افرادی که تشریفاتی هستند چگونگی رفتار آنها است.افرادی که در کار تشریفاتی هستند  باید طوری رفتار کنند که مختص افراد تشریفاتی باشد .

افراد تشریفاتی هم باید در محیط کار و هم زندگی شخصی اش شیک و مرتب باشد .زیرا اولین چیزی که برای تشریفاتی ها مهم می باشد نوع لباس انتخاب کردن و پوشیدن که نتیجه آراستگی شخصی است..

تشریفات هتل و رستوران ها 

یکی از حرفه های مهم و مورد توجه در هتل ها و همچنین رستوران ها، مدیریت رستوران و مدیریت هتل ها است که به نام تشریفاتی ها نامیده شده است.

کارمندان این قسمت نیز در افزایش سودآوری و درآمدزایی نقش بسیاری دارند. مدیر تشریفات با استفاده از گزینش های انتخابی خود در کار تشریفاتی می تواند مشتریان زیادی را جذب نماید و یا هتل و یا رستوران خود را به جایگاه بالایی در دید عموم مشتریان قرار دهند و یا برعکس آن هم اگر اتفاق بیافتد برای مشتریان قابل تحمل نبوده و خالی از مشتری می شود.

زیرا یکی فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب های همیشگی مشتریان سنجیدن درست هتل و رستوران بر اساس پذیرایی ها و رفتارها انجام می گردد.

مدیر رستوران باید در میزآرایی انتخاب درستی داشته باشد و بتواند در انواع غذاها و انتخاب وسایل پذیرایی سلیقه به خرج دهد تا برای مشتریان جذابیت و تازگی به همراه داشته باشد این بخش مهم بوده زیرا مشتری می تواند چندین بار به آن محل برای دفعات بعدی مراجعه نماید.

آداب و اصول مهمان داری

توجه کرده اید در بعضی ازهتل ها و رستوران ها و حتی خانه های با رعایت ادب و نزاکت در قبال مهمان رفتار شده است ؟ همه این ها آموزش هایی است که باید در برابر مهمان خود آموخته باشید پس برای بهتر پذیرایی کردن در مقابل مهمان خود لازم دارید تا از قبل آموزش های تشریفاتی را بیاموزید.

یکی از وظایف مهمانداری  استقبال از مهمان است یکی از وظایف اولیه برخورد میزبان در برابر مهمان است. دراصل یکی از برخوردهای مهمان ها برخورد اولیه میزبان می باشد در این صورت هر چقدر میزبان خوش برخورد تر رفتار نماید نیز علاقمندی مهمان به مهمانی بیشتر می شود.

مهمان نوازی کار سختی نمی باشد و فقط کافی است تا دوره آموزش اصول تشریفاتی را بگذرانید. ولی فراموش نکنید تشریفات به معنای زیاده روی کردن نیست بلکه به معنای نظم دهی و نظم بخشیدن به امور پذیرایی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}