وظایف داماد در مراسم عروسی

وظایف داماد در مراسم عروسی

کارهای داماد برای جشن عروسی

در گذشته برنامه ریزی عروسی ها بر عهده عروس خانم ها بود چون در آن زمان عروسی ها بسیار ساده برگزار می شد .

اما امروزه برای برگزاری مراسم عروسی به تنهایی نمی توان برنامه ریزی عروسی را عهده دار شد .و می توان گفت تقریبا خیلی از کارهای برنامه ریزی عروسی بر عهده آقای داماد است .

پس یک روز با همسرتان بنشینید و تقسیم کار کنید و همه کار هایی که باید بکنید را بر روی یک کاغذ بیاورید.

– حساب و کتاب 

مخارج عروسی همیشه پای داماد بوده و هست . پس یک دفترجه یادداشت بردارید و برای هربخشی که می خواهید هر قدر هزینه کنید یادداشت کنید..

– هماهنگی با یک عاقد

اگر قرار است عاقد به منزل بیاید باید هزینه رفت و برگشت او را نیز به عهده بگیرید. 

– انعام و شادباش

شب عروسی از اسفندی سر چهارراه و دربان سالن تا بچه ها و دخترهای فامیل و خدمه مجلس همه از شما شادباش میخواهند آن هم نه اسکناس بلکه تراول.

از همان قبل از عروسی با نامزدتان قرار بگذارید که چه بودجهای را برای این دست ودلبازی سنتی باید کنار بگذارید و در روز عروسی جوزده نشوید زیرا در پایان شب به خودتان می آیید و میبینید نه تنها پولهایتان تمام شده بلکه به نزدیکانتان هم مقروض شده اید .

– اتمام حجت با عکاس و فیلمبردار

حواستان را جمع کنید که اگر شما نامی ترین عکاس هم برای شب عروسیتان استخدام کنید او هم فقط به فکر تجارت خودش است پس حواستان را کاملا جمع کنید و حتما به او سخت بگیرید و گوشزد کنید که به هیچ عنوان عکس و فیلم آماتور نمی خواهید ..

– انتخاب منوی شام عروسی

اگر نامزد خوش خوراکی دارید بهتر است انتخاب منوی شام عروسی و تنقلات میزهای میهمانها را بر عهده او بگذارید و خودتان برآن نظارت کنید .

توصیه هایی به آقاداماد ها

برای اینکه در این روز، هوش و مدیریت و اخلاق خوبتان زیر سوال نرود، سعی کنید به این توصیه ها عمل کنید .

* خرده کاری های خانه مشترک مثل نصب پرده ها، نصب بخاری و لوازم برقی، چک کردن لامپ ها و شیرآلات و…، آخرین خریدهای شخصی و آخرین هماهنگی های جشن را انجام دهید و با تمرکز و انعطاف به پیشواز یک روز و شبِ به یادماندنی بروید .

* هرچند روزهای شلوغ و پر استرسی را می گذرانید اما سعی کنید با پرهیز از مصرف کافئین و نیکوتین، ظاهر و درونی شاداب و آرام داشته باشید.

ورزش هایی مثل شنا، یوگا و پیاده روی را که تاثیر مهمی بر آرامش و تمرکز شما دارند فراموش نکنید .

* جشن عروسی، جلوه هماهنگی و همراهی شما و عروس خانم است. سعی کنید با ظاهری هماهنگ، این جلوه را پررنگ تر کنید. مثلا اگر همسرتان لباسی پرنسسی می پوشد، شما هم کت و شلوار کلاسیک بپوشید .
* یک فهرست از پیگیری های روز جشن مثل آخرین هماهنگی با تالار و رستوران و گلفروشی و آرایشگاه و آتلیه و عاقد و… به همراه شماره تلفن هر کدام تهیه کنید و به خانواده یا دوستانتان بسپارید تا بتوانند بی اینکه نیاز به حضور و توضیح شما باشد، کمکتان کنند .

* حتما یک هدیه کوچک برای غافلگیر کردنِ همسرتان در شبِ جشن، آماده کنید. یک عکس قدیمی، یک یادداشت مختصر یا یک شاخه گل .

* وسایل موردنیازتان برای روز جشن مثل کت و شلوار و جلیقه و پیراهن، جوراب و کفش، حلقه و ساعت و عینک و ادکلن و… را آماده کنید .

* آب وهوای روز جشن را بررسی کنید تا اگر هوا بارانی بود، کلاه و پالتو به همراه داشته باشید .

* روغن و بنزین و لاستیک های خودرو را چک کنید تا روز جشن، در خیابان نمانید .

* شب قبل از جشن، تلفن همراه تان را فول شارژ کنید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}