Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
اهداف ازدواج | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر زدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

 اهداف ازدواج

 اهداف ازدواج

 اهداف ازدواج

  1. ایجاد محیطی خصوصی برای آرامش و آسایش:

یکی از اهداف ازدواج این است که زن و شوهر حریم و کانونی تشکیل می دهند و در این حریم نسبت به یکدیگر آرامشی ایجاد می کنند..

زیرا زمانی که زن و شوهر با یکدیگر ازدواج می کنند خواه نا خواه به یکدیگر احساس آرامش و امنیت می دهند .

درواقع می توان گفت که اولین و مهم ترین انگیزه در ازدواج آرامشی است که نسبت به یکدیگر دارند ،رسیدن به آرامش سرشت و ذات هر آدمی است که می خواهد به آن برسد.

خداوند می فرماید: یکی از نشانه ها این است که برای شما همسری از جنس خودتان بیافرید تا با او انس گیرید و در کنارش آرامش بیابید.

  1. تأمین نیاز های جنسی:

از دومین اهداف ازدواج، می توان نیازهای جنسی زوجین را بیان کرد.

همه انسان ها در وجود خود نیاز ها و غرایزی دارند که اگر به این نیاز ها پاسخی داده نشو ممکن مشکلاتی به همراه بیاورد.

ازدواج را می توان بهترین پاسخ دهنده وهدف به نیاز های درونی انسان  دانست.پس زدن و سرکوب کردن این نیاز درونی به هیچ عنوان درست نیست،زیرا انسان را فقط تشنه تر می کند و ممکن است به صورت نا درستی خودش را نشان دهد.

پس حتما باید به نیاز جنسی توجه کرد ولی باید از راه درست این نیاز بر طرف شود

اما نه تنها از بعد مادّی و جسمانی؛ بلکه در نتیجه تأمین صحیح، فرد از لحاظ روانی و اخلاقی نیز به آرامش می رسد.

بنابر این فرد پس از ازدواج می تواند این غریزه مهمّ حیاتی را با شیوه ای مطلوب و معقول و اجتماع پسند ارضا کند و در سایه آن، به آرامش دست یابد.

  1. دوستی و محبّت و عشق:

انسان ها در هر سنی که باشند برایشان فرقی نمی کند کودکی 6 ساله باشند و یا یک فرد 60 ساله،در هر صورت نیازمند عشق و محبت هستند .

دوست دارند که از طرف دیگران این عشق و محبت را دریافت کنند و اگر این عشق از سمت همسرشان باشد برایشان بسیار لذت بخش تر از محبت دیگران است.

پس می توان گفت یکی دیگر از اهداف ازدواج ،عشق و محبتی است که بین زن و شوهر وجود دارد.

استاد شهید مطهری در این باره می گوید:

پسر و دختری که هیچ کدام آن ها در زمان تجرّدشان در هیچ چیزی نمی اندیشیدند مگر آنچه مستقیماً به شخص خودشان ارتباط داشت، همین که به هم دل بستند و کانون خانوادگی تشکیل دادند، برای اوّلین بار خود را به سرنوشت موجودی دیگر علاقمند می بینند.

شعاع خواسته هایشان وسیع تر می شود و چون صاحب فرزند شدند، به کلّی روحشان عوض می شود.

و اگر به اتّحاد روح زن و شوهر و عواطف صمیمانه ای که تا آخرین روزهای پیری که غریزه جنسی فعّالیتی ندارد، توجه کنیم به این نقش ازدواج بهتر پی می بریم.

  1. تولّد فرزند و بقای نسل و سلامت آن:

میل به داشتن فرزند و تداوم نسل ها و پرورش انسان ها از انگیزه و اهداف مهمّی است که در طول دوره های گوناگون، همواره عامل مهمّ ازدواج و تشکیل خانواده بوده است .

تشکیل خانواده، ایجاد کانون پذیرایی نسل آینده است و سعادت نسل ها بستگی به وضع خانوادگی دارد و سلامت امنیت فرزندان در گرو استحکام خانواده می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}