ازدواج

ازدواج

ازدواج

معمولا تصریح می شود که جامعه به طور کلی و ازدواج به طور خاص فردیت بیشتری دارند. ما کمتر به عضویت در سازمان ها، داشتن چندین دوست نزدیک که می توانیم اعتماد کنیم، برای تصدیق ازدواج به عنوان یک مشارکت مادام العمر است.

ما رشد می کنیم (گفته می شود)، و حتی خواهیم دید که ازدواج، که باید روابط صمیمی و متقابل باشد، تنها وسیله ای برای تحقق فرد است. علاوه بر این، زندگی روزمره خود را به اشتراک نمی گذارند، همسران هم اکنون “تنها با هم” هستند.

سنجش اینکه چگونه زوج های متاهل در واقع زندگی می کنند، نشان می دهد که به جای حفظ زندگی جداگانه و مستقل، آنها مشارکت های متقابل وابسته را ادامه می دهند.

زندگی جدا از هم

همسران باید احتمال بیشتری برای انجام دادن کارهایی مانند زندگی جدا از هم داشته باشند؛ منابع خود را جداگانه نگهدارید، از جمله داشتن حسابهای بانکی جداگانه؛ حفظ شبکه های اجتماعی جداگانه؛ انتخاب کنید

تا فرزندان خود را با یکدیگر نداشته باشید؛ حفظ کار مستقل و وابسته به کار و نقش های مراقبت؛ نام خانوادگی جداگانه ای داشته باشد و ازدواج خود را از یک رابطه دائمی در نظر نمی گیرند …

چنین رفتارهایی موجب می شود همسران برای حفظ استقلال، آزادی شخصی و هویت منحصر به فرد که از همسرشان جدا است، امکان پذیر باشد.

این امر برای دستیابی به اهداف و نیازهای فردی در هنگام رابطه اهمیت دارد، اما در صورت تمایل، رابطه را آسانتر می کند.

بعضی از این رفتارهای فردیسانه در چند دهه گذشته کمتر تبدیل شده اند، همانطور که محققان مدرک می نویسند، اما به وضوح در حال حرکت به سمت غالب شدن نیستند و در واقع هیچ کدام از آنها معمول نیستند.

شاخص ها

در اینجا شاخص هایی هستند که مورد بررسی قرار می دهند.

1. بیش از نه نفر از ده زن هنگام ازدواج نام خانوادگی شوهر خود را می گیرند؛ حفظ نام فرزند یکی از شایع تر از آن است.

2. حدود ده سال پیش، بیش از هشت نفر از 10 همسر، تمام امور مالی خود را جمع کردند که “نشان دهنده همبستگی، تعهد و اعتماد به ازدواج” است (طبق مطالعات). با توجه به شواهد محدود موجود، اداره درآمد افراد به طور جداگانه “تنها کمی” محبوب تر از آن است که در دهه های گذشته بود.

3. صرف نظر از زوج های جدا شده، تنها 3 درصد از افراد متاهل در خانواده های مختلف از همسر خود زندگی می کنند وکمتر احتمال دارد “فکر کنند که از همسرشان لذت خواهند برد”.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}