چرا باید ازدواج کنیم ؟ 

چرا باید ازدواج کنیم ؟ 

چرا باید ازدواج کنیم ؟

تقریبا همه ی ما با این موضوع رو به رو شدهایم که چرا باید ازدواج کنیم؟دلیل مان برای ازدواج چیست؟

بلاخره در زندگی هر شخصی این اتفاق می افتد که روزی یک شریک برای ادامه زندگی خود پیدا می کند و یک تغییر بزرگ در زندگی خود ایجاد می کند و از دنیای تجردی خداحافظی کردی و قدم در دنیای متاهلی می گذارد.

ولی خب برخی افراد به دلایل بیشتری برای امر نیاز دارند و باید با فکر و دید باز تری به این موضوع بنگرند و انتخاب درست و سرنوشت ساز خود را انجام دهند.

عشق واقعی را در ازدواج تجربه می کنیم

در یک مطالعه که توسط کونتز در ایالات متحده منتشر شد، بیان شد، که مهم ترین چیزی که مردم از ازدواج انتظار دارند عشق ورزیدن و مورد عشق واقع شدن است.

در مطالعه ای دیگر، وقتی از افراد مجرد خواستند که بگویند با ازدواج نکردن چه چیزی را از دست خواهند داد، 45 درصد مردان و سه چهارم زنان اعلام کردند عشق و دوستی.باید بپذیریم که زندگی بدون عشق برای اکثر ما معنایی ندارد.

ازدواج سالم کنید، تا سالم بمانید

جالب است بدانید که با یک بررسی  مشخص شد که افرادی که رابطه خوبی با یکدیگر دارند و از زندگیشان راضی هستند سیستم دفاعی بدن شان خوب است و این امر باعث می شود که سیستم دفاعی بدنشان  تقویت شود و همچنین زخم هایی که در بدن است با ارتباط خوب با همسر زود تر خوب می شود.نقش ازدواج در سلامتی روان هم به همین میزان ثابت شده است.

نتایج یکی از این مطالعات بسیار جالب توجه است: افراد متاهل، درصد کمتری از افراد بستری شده در بیمارستان های روانی را تشکیل می دهند.بیشترین تعداد این بیماران، مربوط به کسانی بوده که در رابطه شکست خورده و از همسر خود جدا شده بودند.

ازدواج سالم، می تواند شما را از گرفتاری به بسیاری از ناراحتی های روانی ازجمله افسردگی نجات دهد.

ازدواج وضعمان را خوب می کند

متوسط درآمد سالانه متاهل ها بیشتر از مجردهاست.

بعضی از تحقیقات نشان می دهد که مردان متاهل حتی تا سه برابر بیشتر از همتایان مجردشان درآمد دارند.یکی از مطالعات جالب توجه، که در سال 2004 در نشریه دیدگاه های روان شناسی به چاپ رسید، حاکی از این بود که احتمال صاحب خانه بودن متاهل ها 7 برابر بیشتر از مجردهاست، و متاهل ها 80 درصد بیشتر از مجردها دارای ثروت و سرمایه و پس انداز هستند.

ازدواج کردن یعنی شریک شدن زندگی با شخصی دیگر، و این شراکت نه فقط از نظر روانی و عاطفی بلکه از نظر اقتصادی هم اتفاق می افتد؛ وقتی زندگیمان را با کسی شریک می شویم، یعنی هزینه هایمان، تلاش هایمان و سرمایه هایمان را هم با هم شریک می شویم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}