ازدواج های ناخوشایند

ازدواج های ناخوشایند

ازدواج های ناخوشایند

دختر و پسرهایی در جامعه ما وجود دارند که فکر می کنند در خانواده ای هستند که باعث سر شکستگی آنها هستند

و نقش بسزایی در آینده و ازدواج آنها دارند و بعضی افراد در خانواده هایی هستند که ممکن است فرزند طلاق باشند یا پدری که اعتیاد دارد یا بزهکار باشد،اگر از این نوع مشکلات دارید بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

طلاق والدین

 

اگر پدر مادر شما بنا بر دلایلی از یکدیگر جدا شده اند و شما فرزند طلاق هستید بهتر است در روز خواستگاری خانواده شخص مقابل را از این موضوع حتما آگاه کنید و تا حدودی دلایل اختلاف را روشن سازی کنید که بعد ها دچار مشکل نشوید.

متاسفانه بعضی از خانواده ها هستند که ازدواج فرزندان طلاق را مانند پدر مادر هایشان می بینند و معتقدند که آنها نیز در آینده دچار مشکل شده و طلاق میگرند.

شما می توانید با با رفتار درست و عاقلانه و تسلط بر هیجانات درونی خود این برچسب نا منصفانه را از خود بردارید .

از پدر و مادرتان بخواهید در جلسات خواستگاری شما حضور داشته باشند و مدتی اختلافات گذشته خود را به خاطر آینده شما کنار بگذارند.

اختلاف والدین

اختلاف پدر مادر ها از آن دسته اختلاف هایی است ممکن است روی آینده فرزندان تاثیر بسزایی بگذارد و باعث بد بینی فرزندان در ازدواج شود .فرزندان باید از زندگی والدین خود درس عبرت بگیرند تا در آینده دچار چنین مشکلاتی نشوند.

بسیاری از افراد هستند که با خوبی و خوشی سالیان سال در کنار هم به خوبی زندگی می کنند. پس نباید بدلیل اختلاف پدر و مادر عینک بد بینی و ستیزه جویی برای ازدواج به چشم زد.

شما باید توجه داشته باشید که بخاطر اختلاف والدین نباید از سر لج و لجبازی قربانی ازدواج پدر و مادرتان شوید.

اگر اختلاف والدینتان طوری بود همه آن را میدانستند بهتر است درجلسه خواستگاری طوری آن را مطرح کنید که باعث بد بینی خانواده شخص مقابل نشود

مثلا بگویید در هر خانواده ای مشکلاتی وجود دارد مثل:اختلاف نظر، اختلاف عقیده ، اختلاف تحصیلات و ……

فوت والدین

اگر قبل یا بعد از فوت یکی از اعضای خانواده تان تصمیم به ازدواج گرفتید بهتر است مدتی صبر کنید تا روحیتان تقویت شود و حرمت خود و خانوادتان حفظ شود.

فوت یک یا هر دو والدین خلایی را در شما ایجاد می کند و لی خلا نباید مشکلی برای ازدواج شما باشد بلکه بلعکس .

شما با ازدواج می توانید خود را از افسردگی و ناراحتی و تنهای بعد از فوت خانواده نجات دهید و زندگی خوبی را در پیش داشته باشید.

اعتیاد و بزهکاری و حبس

اگر یکی از اعضای خانواده شما دچار اعتیاد است برا ی ترک والدین خود اقدام نمایید ولی برای ترک حتما باید آن شخص خودش بخواهد و اراده کند .

اگر کارهای شما نتیجه ای نداد بهتر شما برای نجات خود ازدواج کنید ولی توجه داشته باشید که برای فرار از این موقعیت شخص نا مناسبی را انتخاب نکنید.

اگر شما احساس می کنید شرایط خانواده شما(اعتاد-زندان-بزهکاری و …..) برزندگی حال و آینده شما تاثیر بدی می گذارد

بهتر است به شخص مقابلتان ثابت کنید شما خانواده خود فرق دارید و برای این کار شخصیت اجتماعی خود را قوی کنید طوری که کسی نتواند حتی در ذهن خود درباره شما فکر بدی کند .

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}