آشنایی در زمان عقد

آشنایی در زمان عقد

آشنایی در زمان عقد

زمانی که شما عقد می کنید حتما طرف مقابلتان برایتان یک موجود فضایی به شمار می اید  که از یک کره ی دیگر فقط به خاطر شما به روی زمین امده است .

حالا شما در زمان عقد فرصت دارید تا همسری که قرار است تمام عمر در بالا و پایین های زندگی در کنارش باشید از تمام زوایا مثل :اجتماعی ،فرهنگی ،اقتصادی ،شخصی ،خانوادگی و… بسنجید.

شما باید در طول این دوره همه چیز را مشاهده کنید و ببینید می توانید  اگر محاسن و یا معایبی دارد شما می توانید همه معایبی که دارد به او متعهد باشید یا خیر ؟

بارها و بارها در ارتباط با دوران دلنشین عقد، مسائل و مشکلات آن، مدت زمان مناسب برای عقد بودن دختر و پسر، روابط و نقش خانواده ها، مطالب مختلفی از سوی روانشناسان و کارشناسان در این حوزه در رسانه های مختلف خوانده و شنیده اید.

اما هنوز افرادی هستند که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و نمی دانند که باید چه کنند؟

نمی دانید اگر درد و دل هایتان را به همسر خود بگویند پیش خود حفظ می کند یا خیر؟ نمی دانند اگر باهم بر سر موضوعی به تفاهم نرسند چه واکنشی از خود نشان می دهند؟ و ندانستن های زیادی که ناشی از عدم شناخت همسرآینده است.

به تازگی عقد کرده اید و درگیر خرید بلیط سینما و رفتن به کافه های مختلف برای خوردن قهوه ترک یا ساین شاین هستید.

تقریبا همه پارک و فست فود و رستوران های اطراف محله خود و همسرتان را رفته اید و با ذوق و شوق کیفیت غذای آن را به سایر دوستان و اقوام جوان که در این دوره هستند و یا هنوز ازدواج نکرده اند پیشنهاد می کنید که برای یک بار هم شده به آنجا سر بزنند.

همانگونه که کیفیت غذاهایی که باهم خورده اید را در یاد دارید، رفتار و اخلاق و حرف هایی که در این مرحله از زندگی برای آشنایی به همدیگر می زنید در خاطرتان حفظ کنید، چرا که باید بر اساس آنها برای ادامه میسر تصمیم گیری کنید.

اگر از آن دسته عقدکرده هایی باشید که اجازه مسافرت را پدردختر صادر کرده باشد، در هوای دو نفره شمال و زیر بارون، لب ساحل قدم می زنید و دست آخر هر دو سرماخورده به خانه برمی گردید. که در این موقع با این جمله “عاشقن کلشون باد داره” از سوی اعضای خانواده مواجه می شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}