Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2723

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2727

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3623

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ezdevaji/public_html/wp-content/plugins/smk-sidebar-generator/html.php on line 83
آداب و رسوم عروسی | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

آداب و رسوم عروسی در فرهنگ‌های مختلف 

آداب و رسوم عروسی در فرهنگ‌های مختلف 

آداب و عروسی در فرهنگ‌های مختلف

ما در کشوری زندگی می کنیم که قومیت های مختلفی در آن وجود و هر کدام از این قومیت ها آداب و رسوم عروسی خاص خود را دارند.

برخی از این آداب و رسوم  عروسی مانند دیگر سنت‌ها کم رنگ تر شده‌اند، ولی هنوز هم افرادی هستند که دوست دارند شکل کلی ازدواجشان بدون در نظر داشتن جزئیات از آن آداب و رسوم سنتی پیروی کند.

حتی در بعضی شهرها و روستاها این سنن با جزئیات بیشتر انجام می‌شوند.شما می توانید با سپردن تشریفات عروسی خود به موسسات این آداب رسوم را رعایت کنید.

ما در اینجا برخی از اداب و رسوم عروسی قومیت های کشور را آورده ایم  .

آداب و رسوم عروسی در قومیت‌های مختلف در ایران

یکی از آداب و رسومی که بین لر ها رواج دارد رقص و بازی آن هاست و سازهایی مانند تنبک و کمانچه است که لر ها به آن خیلی اهمیت میدهند.

مراسم عروسی در شمال ایران هنوز هم با آداب و رسوم خاص قدیم برگزار می‌شود، به‌ویژه در استان گیلان. در قسمت شرقی این استان رسم جالبی وجود دارد.

عروس و داماد یک نهال از خانه پدر عروس می‌کنند و همراه او آن را در خانه عروس و داماد می‌کارند.

در برخی از روستاهای این استان رسم جالب دیگری وجود دارد که در آن مادر عروس پای یک خروس را که آن را از مادر گرفته است با نوارهایی رنگی به پای یک مرغ می‌بندد و آنها را در لانه‌شان در خانه جدید عروس و داماد جای می‌دهند.

شاید دوست داشته باشید بدانید که بلوچ ها چه آداب و رسوم عروسی دارند ؟

بلوچ ها در واقع دو حنابندان دارند  کی یکی از حنابندان ها به صورت غیر رسمی  که یک شب قبل از مراسم حنابندان است به آن حنابندان دوزدکی می گویند و یک حنابندان راستکی که همان حنابندان راستکی است .

در میان کردها رقص کردی از آداب و رسومی است که همچنان این قوم به آن پایبند هستند و مانند یک آیین مقدس آن را در مراسم عروس به‌جای می‌آورند.

عروس و داماد به حلقه رقص وارد می‌شوند و نقش سرچوبی که همان سردسته است در این رقص بازی می‌کنند.

شیرازی ها نیز رسم جالبی دارند و آن این است که خانه عروس و داماد را با گلدان های شمعدانی تزئین میکنند و وقتی عروس خانم می خواهد پا در خانه نو بگذارد یک جام عسل به او می دهند.

تا عروس خانم انگشتش را داخل آ جام کند و سپس برای شیرینی زندگیشان آن انگشت عسلی را به در خانه بزند .

یکی از رسوم جالب یزدی‌ها هم این است که در مراسم عروسی آنها، یکی از نزدیکان عروس یک ظرف آب را نزد عروس و داماد می‌آورد و داماد یک مشت پول به داخل آن می‌ریزد.

بعد آن فرد آب را روی زمین می‌ریزد و مهمانان پول‌ها را برای شگون برمی‌دارند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}